کد خبر: 154420

استاندار تهران:

آب غرب به شرق تهران وصل می‌شود

استاندار تهران از افتتاح پروژه‌های ملی و استانی با اعتبار بیش از دو هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در هفته دولت و با حضور اعضای هیات دولت در سطح استان تهران خبر داد.

استاندار تهران: آب غرب به شرق تهران وصل می‌شود
سرویس بازار -

سیدحسین هاشمی در یک برنامه رادیویی با بیان اینکه در هفته دولت چند تن از هیات دولت برای افتتاح پروژه‌ها حضور خواهند داشت، گفت: اعتبار پروژه‌هایی که قرار است در این هفته افتتاح شوند، بیش از دو هزار و ۳۰۰ میلیار ریال است که شامل پروژه‌های ملی و استانی می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی به بهره‌برداری از پروژه انتقال آب «قمر بنی‌هاشم» اشاره کرد و گفت: این پروژه آب غرب به شرق تهران را متصل می‌کند و یک نوع ایمن‌سازی آب صورت می‌گیرد تا اگر در یکی از مناطق غرب و شرق مشکلی پیش بیاید، این خط لوله یکدیگر را پوشش می‌دهند.

استاندار تهران به اقدامات انجام شده در دولت یازدهم برای شهر تهران اشاره کرد و عنوان داشت: چهار سال پیش در جنوب و شرق تهران، نزدیک ۵۰ میلیون متر مکعب کسری آب شرب داشتیم. مشکل جدی در این بخش‌ها نیز مشکل بهداشتی آب‌ها بود. امروز هم مشکل تامین آب و بهداشت آن را حل کرده‌ایم و هیچ مشکلی در این حوزه‌ها وجود ندارد. همچنین بعضی از روستاها که با تانکر آب می‌بردند، لوله‌کشی شده است.

وی به موضوع فاضلاب و محیط زیست اشاره کرد و تصریح داشت: این دو موضوع از سیاست‌ها و مسائل مهم دولت است. در کل کشور ۴۱ پروژه تصفیه‌خانه برای موضوع فاضلاب شروع شد که ۱۰ مورد آن در استان تهران افتتاح شد و ۱۳ مورد نیز در دست اقدام داریم که در دولت دوازدهم اجرایی می‌شود و در پایان دولت نیز به پایان می‌رسد و کل فاضلاب‌های استان که بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون متر مکعب است تصفیه می‌شود و در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

هاشمی بیان داشت: یکی از موضوعات دیگری که مورد توجه قرار گرفته است، نوسازی صنایع و صنوف تولیدی استان تهران است. در این راستا حدود ۱۰ هزار هکتار شهرک جدید اقتصادی تعریف شده است.

هاشمی تصریح کرد: یکی از نخستین اقداماتی که در شهر تهران انجام شد این بود که تمام پمپ بنزین‌های شهرستان تهران و اطراف آن به یورو ۴ ارتقاء پیدا کرد و باعث شد روزهای سالم خیلی بهتر از گذشته شود. همچنین امیدوار هستیم نوسازی ناوگان شهر تهران را نیز عملیاتی کنیم.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.01)
1330.3
0.1
مثقال طلا (%0)
625100
سکه امامی (%0)
1486250
دلار (%0)
4563
یورو (%0)
5719
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.