کد خبر: 154420

استاندار تهران:

آب غرب به شرق تهران وصل می‌شود

استاندار تهران از افتتاح پروژه‌های ملی و استانی با اعتبار بیش از دو هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال در هفته دولت و با حضور اعضای هیات دولت در سطح استان تهران خبر داد.

استاندار تهران: آب غرب به شرق تهران وصل می‌شود
سرویس بازار -

سیدحسین هاشمی در یک برنامه رادیویی با بیان اینکه در هفته دولت چند تن از هیات دولت برای افتتاح پروژه‌ها حضور خواهند داشت، گفت: اعتبار پروژه‌هایی که قرار است در این هفته افتتاح شوند، بیش از دو هزار و ۳۰۰ میلیار ریال است که شامل پروژه‌های ملی و استانی می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی به بهره‌برداری از پروژه انتقال آب «قمر بنی‌هاشم» اشاره کرد و گفت: این پروژه آب غرب به شرق تهران را متصل می‌کند و یک نوع ایمن‌سازی آب صورت می‌گیرد تا اگر در یکی از مناطق غرب و شرق مشکلی پیش بیاید، این خط لوله یکدیگر را پوشش می‌دهند.

استاندار تهران به اقدامات انجام شده در دولت یازدهم برای شهر تهران اشاره کرد و عنوان داشت: چهار سال پیش در جنوب و شرق تهران، نزدیک ۵۰ میلیون متر مکعب کسری آب شرب داشتیم. مشکل جدی در این بخش‌ها نیز مشکل بهداشتی آب‌ها بود. امروز هم مشکل تامین آب و بهداشت آن را حل کرده‌ایم و هیچ مشکلی در این حوزه‌ها وجود ندارد. همچنین بعضی از روستاها که با تانکر آب می‌بردند، لوله‌کشی شده است.

وی به موضوع فاضلاب و محیط زیست اشاره کرد و تصریح داشت: این دو موضوع از سیاست‌ها و مسائل مهم دولت است. در کل کشور ۴۱ پروژه تصفیه‌خانه برای موضوع فاضلاب شروع شد که ۱۰ مورد آن در استان تهران افتتاح شد و ۱۳ مورد نیز در دست اقدام داریم که در دولت دوازدهم اجرایی می‌شود و در پایان دولت نیز به پایان می‌رسد و کل فاضلاب‌های استان که بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون متر مکعب است تصفیه می‌شود و در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

هاشمی بیان داشت: یکی از موضوعات دیگری که مورد توجه قرار گرفته است، نوسازی صنایع و صنوف تولیدی استان تهران است. در این راستا حدود ۱۰ هزار هکتار شهرک جدید اقتصادی تعریف شده است.

هاشمی تصریح کرد: یکی از نخستین اقداماتی که در شهر تهران انجام شد این بود که تمام پمپ بنزین‌های شهرستان تهران و اطراف آن به یورو ۴ ارتقاء پیدا کرد و باعث شد روزهای سالم خیلی بهتر از گذشته شود. همچنین امیدوار هستیم نوسازی ناوگان شهر تهران را نیز عملیاتی کنیم.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.