مدیرکل محیط زیست چهارمحال و بختیاری:

آتش‌سوزی تالاب گندمان مهار شد

آتش‌سوزی تالاب گندمان مهار شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال‌وبختیاری گفت: آتش‌سوزی تالاب گندمان که از ساعت ۱۸ روز گذشته (سه‌شنبه ۱۲ دی‌ماه) آغاز شده بود، حوالی ۸ صبح امروز مهار شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال‌وبختیاری درباره آتش‌سوزی تالاب گندمان با اعلام اینکه آتش‌سوزی از ساعت ۱۸ دیروز سه‌شنبه ۱۲ دی آغاز شد، گفت: از آنجایی که در فصل سرما قرار داریم، علت آتش‌سوزی نمی‌تواند طبیعی باشد و بررسی برای کشف علت آتش‌سوزی ادامه دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، احمدی اشاره‌ای هم به حضور و همکاری منابع طبیعی، هلال‌احمر، آتش‌نشانی، امام جمعه گندمان، بخشدار، مدیریت بحران استان و استانداری از ساعات اولیه آتش‌سوزی داشت.

وی افزود: با توجه به احیای موفق تالاب طی چند سال گذشته و آبگیری بیش از ۹۰ درصد تالاب، تنها پوشش گیاهی خارج از آب تالاب دچار حریق شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال‌وبختیاری با اعلام اینکه آتش‌سوزی هشت صبح امروز چهارشنبه مهار شد، افزود: بن گیاهان که در آب قرار داشت، یخ‌زده و ساقه‌های بیرونی دچار آتش‌سوزی شده بود و همین موضوع دسترسی به آتش و مهار آن را دشوار می‌کرد.

وی گفت: اما با همکاری خوب محیط‌بان‌ها، مسئولان و مردم محلی، نیروهای منابع طبیعی، هلال‌احمر و آتش‌نشانی، عملیات اطفا صبح امروز با موفقیت به پایان رسید.

احمدی ضمن تاکید بر سطحی بودن آتش‌سوزی تالاب گندمان، تصریح کرد: به همین دلیل تلفات یا آسیب به حیات‌وحش در تالاب مشاهده نشد.

به گفته احمدی، میزان دقیق مساحت خسارت دیده تالاب گندمان از آتش‌سوزی شب گذشته در حال بررسی است.

گفتنی است، تالاب گندمان تالابی در نزدیکی شهر گندمان از توابع شهرستان بروجن استان چهارمحال‌وبختیاری است.

گندمان در لیست ۱۰ تالاب برتر پرنده نگری در ایران قرار دارد و در دفتر بین‌المللی تحقیقات پرندگان آبزی لندن نیز ثبت شده است.

 

منبع: ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند