آتش‌سوزی در برج مسکونی لندن

آتش‌سوزی در برج مسکونی لندن

شبکه خبری بی‌بی‌سی در گزارشی به نقل از شاهدان اعلام کرده‌ است: ساختمان برج مسکونی «گرن فل» لندن که آتش‌سوزی در آن در ساعات اولیه امروز (چهارشنبه) رخ داد، در حال فرو ریختن است.

به گزارش تجارت‌نیوز، اورژانس لندن نیز اعلام کرده‌ بیش از ۵۰ نفر به دلیل مجروحیت ناشی از این آتش‌سوزی مهیب در بیمارستان‌ها تحت درمان قرار گرفته‌اند. گفته شده که این حادثه تعدادی کشته نیز داشته است.

خبرنگار راشاتودی که در محل حادثه حضور دارد نیز در گزارشی اعلام کرد: گفته شده این آتش‌سوزی که ساعت ۱ بامداد شروع شده از طبقه چهارم این برج مسکونی به بخش‌های دیگر گسترش پیدا کرده‌ است.

همچنین در گزارش‌ها آمده‌ که علت آتش‌سوزی در این برج ۲۴ طبقه که پیش‌تر در خبرها ۲۷ طبقه اعلام شده بود، اتصال برق بوده‌ است.

خبرنگار این شبکه خبری افزود: این ساختمان پیش از این نیز سابقه نقض استانداردهای ایمنی را داشته و ساکنان آن در مورد عدم رعایت نکات ایمنی ساختمان شکایت داشته‌اند.

همچنین بیم آن می‌رود که افرادی هنوز در داخل این ساختمان مشتعل باشند.

ماموران آتش‌نشانی با بیش از ۴۰ دستگاه خودروی اطفای حریق از پایگاه‌های مختلف شهر برای کمک به ساکنان و فرونشاندن آتش به محل اعزام شده‌اند.

بعضی از شاهدان عینی از شنیدن فریاد کمک‌خواهی از داخل ساختمان خبر داده و گفته‌اند که افرادی را در برابر پنجره‌ها دیده‌اند. یک شاهد عینی از کشته شدن کسانی در طبقات فوقانی ساختمان سخن گفته است.

در حال حاضر، قطعات مشتعل و خاکستر از بدنه ساختمان به اطراف پراکنده می‌شود. اکثر طبقات ساختمان دستخوش آتش‌سوزی شده و این نگرانی وجود دارد که ممکن است کل این برج مسکونی به زودی فرو بریزد.

شهردار لندن نیز در این باره اظهار کرده‌ است که پس از وقوع این آتش‌سوزی مرگبار پرسش‌هایی به وجود آمده و باید پاسخ داده شود.

صادق خان، شهردار لندن گفته‌ است: در مورد آتش‌سوزی در این برج مسکونی که امروز اتفاق افتاد و چندین کشته برجا گذاشته باید به پرسش‌هایی پاسخ داده شود.

برخی از ساکنان این ساختمان اظهار کرده‌اند که در زمان وقوع آتش‌سوزی به آنان توصیه شده از آپارتمان‌های خود خارج نشوند در حالی که پیش از این در مورد خطر وقوع آتش‌سوزی مهیب در آن هشدار داده شده بود.

شهردار لندن افزود: در سراسر شهر لندن تعداد بسیاری برج مسکونی وجود دارد و آن چه نمی‌توان تصور کرد موقعیتی است که ایمنی مردم به دلیل توصیه‌های نابجایی که دریافت کرده‌اند یا عدم رعایت استانداردهای ایمنی در معرض خطر قرار بگیرد.

به گزارش بی‌بی‌سی، صادق خان پیش‌تر این آتش‌سوزی را حادثه بزرگ اعلام کرده و از تجهیز امکانات شهری برای مقابله با آن خبر داده بود.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند