کد خبر: 189509

آخرین خبرها از نفتکش حادثه‌دیده ایرانی در چین

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با اشاره به آغاز مجدد عملیات اطفا حریق از صبح امروز توسط کشتی‌های چینی، آخرین وضعیت، اقدامات و تلاش‌ها برای اطفا آتش و نجات جان دریانوردان را تشریح کرد.

سرویس بازار -

سیروس کیان ارثی با بیان این که پس از غروب آفتاب به وقت محلی، چینی‌ها عملیات نجات را متوقف کرده بودند گفت: کشتی‌های مستقر در منطقه صبح امروز، همگی درگیر عملیات شده و مهار آتش را مهار شروع کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان اینکه روز گذشته چهار شناور درگیر مهار آتش بودند، گفت: شناور ژاپنی نیز که پنجشنبه شب به منطقه رسید کار خود را آغاز کرده است.

هنوز میزان زیادی از محموله میعانات گازی باقی مانده است و همچنان آتش ادامه دارد، اما خوشبختانه امروز شرایط بهتر است و شعله‌ها کاهش یافته‌اند.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران در مورد امکان مهار آتش در روز شنبه، گفت: هر احتمالی وجود دارد اما امیدواریم عملیات امروز به خاموش شدن آتش منجر شود تا تیم نجات بتواند وارد کشتی شود.

او گفت: از همه امکانات برای مهار آتش و تعیین تکلیف سرنشینان استفاده می‌شود.

وی با اشاره به نشست روز گذشته خود با معاون نخست‌وزیر چین و همچنین وزیر حمل‌و‌نقل چین به صورت ویدیو کنفرانسی در شانگهای، گفت: معاون نخست وزیر چین هم دستورات مهمی را صادر کرده است تا نهادهای مرتبط امکانات لازم برای امداد و نجات را فراهم کنند.

کیان ارثی افزود: امروز شرایط بهتر شده و چند نفر از نیروهای متخصص شرکت ملی نفتکش هم از ۲ روز پیش توانستند در مرکز عملیات مهار آتش در چین حضور داشته باشند.

حضور نیروهای متخصص ایرانی در مرکز مدیریت حادثه و کمیته بحران چین، می‌تواند شرایط را بهتر کرده و باعث اطمینان بخشی برای مردم شود.

وی افزود: به دلیل این که جریان باد به صورتی است که نفتکش را به سوی آبهای ژاپن منتقل کرده است کشتی‌های آتش‌خوار ژاپنی را نیز وارد عملیات کردیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران گفت: تیم تخصصی جستجو و نجات ایرانی به منظور کمک به تیم عملیات امداد و نجات حادثه دیده سانچی ایران نیز روز گذشته وارد شانگهای شد.

 

منبع: ایرنا

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.02)
1332.0
0.29
مثقال طلا (%0.02)
624400
1,000
سکه امامی (%0.02)
1528500
3,000
دلار (%0)
4494
0
یورو (%0.55)
5818
320
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.