موضوعات داغ:

آخرین قیمت‌ها از بازار میوه و نوبرانه‌هایش

آخرین قیمت‌ها از بازار میوه و نوبرانه‌هایش

بازار میوه و تره‌بار که میزبان میوه‌های نوبرانه‌ای همچون گوجه‌سبز و توت‌فرنگی است این روزها به تعادل نسبی قیمت رسیده است. همچنین قیمت موز که در یکی – دو ماه گذشته افزایش یافته بود، تقریبا به نرخ سابق نزدیک شده است.

بازار میوه و تره‌بار در اسفند سال گذشته با تغییراتی همراه شد و قیمت برخی اقلام مثل موز افزایش پیدا کرد، اما در حال حاضر در مجموع اقلام مختلف با ثبات نسبی قیمت همراه شده‌ و با وجود افزایش تقاضا در این بازه زمانی افزایش قیمت محسوسی در بازار دیده نمی‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، توت‌فرنگی و گوجه‌سبز از اقلامی هستند که به تازگی عرضه‌شان در بازار میوه زیاد شده و بر اساس مشاهدات، تقاضا برایشان قابل توجه است. هر کیلوگرم گوجه سبز بین ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان و هر کیلوگرم توت فرنگی بین ۱۰ تا ۱۴ هزار تومان قیمت دارد.

قیمت هر کیلوگرم موز نیز که به بیش از ۸۰۰۰ تومان رسیده بود، کمتر از کیلویی ۶۰۰۰ تومان فروخته می‌شود. البته به نظر می‌رسد هنوز با قیمت منطقی فاصله دارد، چراکه قیمت موز تا پیش از این حداکثر کیلویی ۴۰۰۰ تومان در بازار عرضه می‌شد.

به‌طور کلی وضعیت عرضه میوه‌ در این روزها مناسب بوده است و شاید به غیر از موز کمبودی به لحاظ عرضه در سایر اقلام وجود ندارد. البته کیفیت گوجه‌فرنگی در یکی – دو ماه گذشته چندان مطلوب نبوده که در عرضه‌های جدید کیفیت بهتری پیدا کرده است.

همچنین باید گفت: هندوانه هم تقریبا به قیمت سابق خود برگشته است؛ هر چند که در برخی مغازه‌ها تا کیلویی ۲۰۰۰ تومان هم فروخته می‌شود اما در مغازه‌ها و وانت‌های عرضه‌کننده میوه در مرکز شهر کیلویی ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان است.

در بازار میوه، سیب زرد کیلویی ۵۰۰۰ تومان، سیب قرمز کیلویی ۵۵۰۰ تومان، خیار درختی کیلویی ۲۵۰۰ تومان، خیار بوته‌ای کیلویی ۳۰۰۰ تومان، آناناس کیلویی ۱۶ هزار تومان، نارنگی و پرتقال آبگیری کیلویی ۲۵۰۰ تومان، نارگیل کیلویی ۶۰۰۰ تومان و پرتقال جنوب کیلویی ۶۰۰۰ تومان به طور متوسط عرضه می‌شود.

در میان اقلام تره‌بار کاهو، کلم و هویج کیلویی ۲۰۰۰ تومان عرضه می‌شود که نسبت به قیمت‌های سال قبل تغییری نداشته است.

 

منبع: ایسنا

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند