موضوعات داغ:

آخرین وضعیت بارش‌های ایران در آغاز تابستان

آخرین وضعیت بارش‌های ایران در آغاز تابستان

ثبت ۱۶۶.۷ میلی‌متر بارش در سال جاری در حالی است که مقدار بارش‌ها در مدت مشابه سال گذشته ۲۲۶.۳ میلی‌متر ثبت شده که مقایسه این دو رقم، نشان‌دهنده کاهش ۲۶.۳ درصدی بارش‌ها و کسری ۵۹.۶ میلیمتری است.

ز ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه ۹۶) تا ساعت ۱۸:۳۰ روز سی و یکم خردادماه میزان بارش‌های کشور به ۱۶۶٫۷ میلیمتر رسید.

به گزارش تجارت‌نیوز، ثبت ۱۶۶٫۷ میلی‌متر بارش در سال جاری در حالی است که مقدار بارش‌ها در مدت مشابه سال گذشته ۲۲۶٫۳ میلی‌متر ثبت شده که مقایسه این دو رقم، نشان‌دهنده کاهش ۲۶٫۳درصدی بارش‌ها در سال جاری است. به عبارتی در سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل هنوز ۵۹٫۶ میلیمتر کسری بارش داریم.

از مجموع ۱۶۶٫۷ میلی‌متر بارش ایران، ۸٫۳ میلی‌متر در خردادماه ۹۷ باریده است، این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل (اول تا سی و یکم خرداد ۹۶) تنها یک میلی‌متر بارش در ایران ثبت شده بود.

همچنین میزان بارش‌های ایران در مدت مشابه در ۴۹ سال گذشته (درازمدت) به‌طور متوسط ۲۳۷٫۱ میلی‌متر بوده که در مقایسه با میزان بارش‌های سال جاری، از کاهش ۲۹٫۷درصدی بارش‌ها در سال آبی ۹۷ ــ ۹۶ حکایت دارد.

در این مدت پربارش‌ترین نقطه کشور “رامسر ــ صفارود” در استان مازندران با ثبت ۹۶۱ میلی‌متر بارش و کم‌بارش‌ترین نقطه کشور “هوشک ــ سراوان” در استان سیستان و بلوچستان با ثبت ۳٫۳ میلی‌متر بارش بوده است.

 

منبع: تسنیم

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند