آخرین وضعیت تعیین تکلیف سپرده‌گذاران فرشتگان

آخرین وضعیت تعیین تکلیف سپرده‌گذاران فرشتگان

در جریان رسیدگی به وضعیت سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان با تسویه وجوه سپرده‌گذاران زیر ۲۰ میلیون تومان حدود ۹۰ درصد سپرده‌گذاران این تعاونی تعیین تکلیف شده و بعد از پایان تسویه سپرده‌گذاران ۵۰ میلیونی، به زودی تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان آغاز خواهد شد.

عباس کمره‌ای -مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی- به تشریح وضعیت تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های اعتباری کاسپین پرداخت.

وی با اشاره به شروع تعیین تکلیف سپرده‌گذاران زیر ۵۰ میلیون تومان فرشتگان که از چهارم تیر ماه آغاز شده بود، گفت: لازم است سپرده‌گذاران زیر ۵۰ میلیون تومان که هنوز برای تسویه مراجعه نکرده‌اند، در اسرع وقت نسبت به تعیین وضعیت سپرده‌های خود اقدام کنند.

مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی با اشاره به این که قرار بر این شده بود تا با عاملیت موسسه کاسپین تصمیم‌گیری درباره سپرده‌گذاران تعاونی اعتباری منحله فرشتگان از سپرده‌گذاران خرد آغاز شود، افزود: با تسویه وجوه سپرده‌گذاران زیر ۲۰ میلیون تومان، حدود ۹۰ درصد سپرده‌گذاران این تعاونی تعیین تکلیف شده‌اند و در حال حاضر نیز تسویه سپرده‌گذاران دارای وجوه زیر ۵۰ میلیون تومان در حال انجام است که با پایان این مرحله نزدیک به ۹۳ درصد از سپرده‌ها تعیین وضعیت خواهد شد.

کمره‌ای همچنین گفت که براساس اولویت‌بندی انجام شده بعد از سپرده‌های ۵۰ میلیونی تعیین تکلیف سپرده‌های تا ۱۰۰ میلیون تومان به زودی آغاز خواهد شد.

وی در ادامه با یادآوری این موضوع که تعیین تکلیف سپرده‌های زیر ۵۰ میلیون از تاریخ ۴ تا ۱۷ تیرماه انجام می‌شود، عنوان کرد: ولی با توجه به این که هنوز عده‌ای از سپرده‌گذاران این اولویت برای تسویه وجوه خود مراجعه نکرده‌اند، فرصت تمدید خواهد شد.

مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری بانک مرکزی تاکید کرد: برای تسریع در انجام مراحل رسیدگی به وضعیت سپرده‌گذاران لازم است تا دارندگان وجوه زیر ۵۰ میلیون که تاکنون به شعب مراجعه نکرده‌اند در اسرع وقت با حضور در شعب ۸۰ گانه‌ای که بانک مرکزی مجوز آن را برای کاسپین صادر کرده است، نسبت به تعیین تکلیف سپرده‌های خود اقدام کنند.

کمره‌ای این را هم گفت که سپرده‌گذاران مخیر خواهند بود، مبلغی را که به صورت علی‌الحساب تعیین و به شعب مذکور اعلام شده است، نقدا دریافت کنند و یا در موسسه کاسپین افتتاح حساب کنند.

از ۲۸ اردیبهشت ماه امسال طی فرآیندی مرحله‌ای و براساس اولویت‌بندی انجام شده تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان در دستور کار قرار گرفت که در مرحله اول سپرده‌گذاران تا ۱۰ میلیون تومان، دور دوم تا ۲۰ میلیون تومان و در مرحله بعد تا ۵۰ میلیون فرصت مراجعه به شعب را دارا بودند که اکنون تمامی سپرده‌گذاران زیر ۵۰ میلیون از این فرصت برخوردارند که به زودی وضعیت خود را مشخص کنند.

فرشتگان به عنوان بزرگ‌ترین زیرمجموعه موسسه اعتباری کاسپین دارای ۵۰۰ هزار سپرده‌گذار است که تا ۴۰۰ هزار مورد آن سپرده‌ای زیر ۲۰ میلیون تومان دارند.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند