رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه تهران:

آرایشگاه‌های مردانه نرخ‌ مصوب ندارند

آرایشگاه‌های مردانه نرخ‌ مصوب ندارند

رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه تهران ضمن تاکید مجدد بر ممنوع بودن خالکوبی و سولاریوم آرایشگاه‌های مردانه، گفت: اخیرا مدل‌های غیر عرف مو و متضاد با موازین شرعی و فرهنگی جامعه مد نشده و مدل‌های کوتاهی در اکثر آرایشگاه‌ها طبق ژورنال اتحادیه انجام می‌شود.

مصطفی گواهی اظهار کرد: در گذشته واحدهای صنفی در قالب چهار دسته ممتاز، درجه یک، درجه دو و درجه سه رتبه‌بندی می‌شدند و بنابراین چهار دسته، نرخی برای آنها واحدهای آرایشگری تعیین می‌شد اما طبق مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت اتحادیه آرایشگران مردانه از نرخ گذاری دستوری خارج شده‌اند و نرخ توسط واحدهای صنفی تعیین می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز،گواهی با اشاره به اینکه اتحادیه بر نرخ تعیین شده از سوی واحدهای صنفی نظارت دارد، ادامه داد: واحدهای صنفی آرایشگاه با ارائه خدمات جانبی و بهداشتی همچون استفاده از لوازم یکبار مصرف برای هر مشتری می‌تواند نرخ اصلاح خود را افزایش دهد و این موضوع افزایش رقابت در بین آرایشگاه‌ها را به همراه دارد که باعث افزایش کیفیت می‌شود.

گواهی در پاسخ به این سوال که آیا ارائه خدمات از سوی واحدهای صنفی چارچوب خاصی دارد؟ گفت: ارائه خدمات باید در چارچوب قوانین اجتماعی، فرهنگی و بهداشتی کشور باشد که از این موارد می‌توان به انجام ندادن خالکوبی، برداشتن زیر ابرو و سولاریوم اشاره کرد که عدم رعایت این موارد برای واحد صنفی جریمه به همراه دارد.

رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه تهران با اعلام این موضوع که در سال‌های اخیر آنچنان مدل ‌های غیر عرف مو و متضاد با موازین شرعی و فرهنگی جامعه مد نشده است، گفت: در سال‌های گذشته مدل موهای شیطان پرستی و خارج از عرف در جامعه مد شده بود که در حال حاضر این مدل موها در جامعه دیده نمی‌شود و این در شرایطی است که اتحادیه به کمک اعضا، ژورنالی تهیه کرده که اکثر آرایشگاه‌ها طبق ژورنال مذکور اصلاح سر را انجام می دهند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر انجام خالکوبی و سولاریوم به شدت رشد کرده و مسبب این موضوع فقط آرایشگران نیستند و افرادی که به عنوان الگوهای جامعه شناخته می‌شوند بر افزایش این دو موضوع تاثیرگذار بوده‌اند و باید وزارت بهداشت برای آگاه‌سازی افراد برنامه‌های مناسبی را تهیه کند.

 

منبع:ایسنا

نظرات
اخبار مرتبط
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند