راه‌اندازی مراکز استانی آزمون گواهی‌نامه‌ حرفه‌ای بازار سرمایه به زودی

راه‌اندازی مراکز استانی آزمون گواهی‌نامه‌ حرفه‌ای بازار سرمایه به زودی

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس گفت: مراکز آزمون گواهی‌نامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه در چند نقطه از کشور به زودی راه‌اندازی و طی دو ماه آینده آزمون‌های بازار سرمایه علاوه بر تهران در چند مرکز استان دیگر نیز برگزار می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، علیرضا قنادان، مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس از اجرای چند طرح توسعه‌ای در حوزه آموزش و فرهنگ سازی در بازار سرمایه خبر داد و گفت: ظرف دو سال گذشته شاهد شکل‌گیری رشد چشمگیر در بازارسرمایه بودیم اما توسعه زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های آموزشی و روند فرهنگ سازی در خصوص اصول و شرایط فعالیت در بازار سرمایه با گسترش این بازار تناسبی نداشته و بسیاری از هموطنانی که ظرف این مدت به جمع خانواده بازار سرمایه پیوسته‌اند در خصوص اصول پایه‌ای سرمایه‌گذاری و فعالیت در آن آشنایی کافی را ندارد.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با اشاره به اینکه امروز حوزه های فرهنگ سازی و آموزش در بازار سرمایه به تحول بزرگ نیاز دارند، گفت: شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس از طرف سازمان بورس و اوراق بهادار بر ماموریت فرهنگ‌سازی و آموزش عمومی در بازار سرمایه متمرکز شده است.

وی در توضیح محورهای توسعه‌ای و جدید سیاست‌های شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس، به تغییرات پیش رو در شیوه برگزاری آزمون گواهینامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه اشاره کرد و افزود: متاسفانه به دلیل شیوع ویروس کرونا، فرآیند برگزاری آزمون گواهینامه‌های حرفه‌ای بازار سرمایه با در نظر گرفتن محدودیت‌های مربوط به پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و همزمان با الزام کاهش ظرفیت پذیرش متقاضیان ما با پیک تقاضا هم مواجه هستیم.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس، ادامه داد: گذشته از محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا، ظرف ماه‌های اخیر ارتقای جایگاه بازار سرمایه، افزایش تعداد فعالان این بازار و موج افزایش تقاضا برای دریافت گواهینامه‌های حرفه‌ای باعث شده که نیاز به توسعه امکانات نرم افزاری و سخت افزاری برگزاری آزمون‌ها به طور چشمگیری افزایش یابد.

قنادان افزود: از همین رو در اولین اقدام دوره جدید مدیریتی شرکت اطلاع‌رسانی مقرر شد ظرفیت پذیرش مرکز آزمون گواهی نامه های حرفه ای را افزایش می دهیم. این در حالی است که اقدامات لازم برای اصلاح زیرساخت های نرم افزاری و سخت‌افزاری برگزاری آزمون ها نیز آغاز شده است.

وی به تشکیل کار گروه تخصصی آزمون‌های بازار سرمایه اشاره و تصریح کرد: از دو هفته پیش یک کارگروه تخصصی، وظیفه بازمهندسی مرکز آزمون بازار سرمایه با هدف ارتقا و تحول این مرکز را آغاز کرده و به زودی شاهد اصلاح سیستم ثبت نام آزمون‌ها و ارتقای سخت افزارها و نرم افزارهای مربوطه خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس با تاکید بر اینکه طی دو ماه آینده آزمون‌های بازار سرمایه علاوه بر تهران در چند مرکز استان دیگر نیز برگزار می‌شود، اضافه کرد: آمار ها نشان می دهد در حدود ۵۰ درصد متقاضیان شرکت در آزمون‌های بازار سرمایه ساکن استان تهران نبوده و برای مراجعه و مشارکت در این آزمون با سختی و چالش جدی روبرو هستند.

وی با بیان اینکه تراکم جمعیت استانی متقاضیان طبقه بندی شده است، افزود: در شرایطی که بیش از ۵۰ درصد متقاضیان، ساکن سایر استان های کشور هستند محدود شدن برگزاری آزمون در تهران قابل قبول نیست و با شعار تسهیل خدمات‌رسانی به متقاضیان نیز هم‌خوانی ندارد. اینکه هموطنان ما با مشکلات متعدد، برای شرکت در یک آزمون مسافت‌های طولانی را طی کنند با هیچ منطقی قابل پذیرش نیست. بنابراین بر اساس تحلیل جمعیتی محل سکونت متقاضیان، راه‌اندازی مراکز آزمون شرکت اطلاع‌رسانی در چند نقطه کشور ظرف دو ماه پیش رو در دستور کار شرکت قرار گرفته است.

منبع: فارس

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند