آغاز ثبت‌نام مجدد کنکور سراسری ۹۹

آغاز ثبت‌نام مجدد کنکور سراسری ۹۹

مهلت مجدد برای ثبت نام داوطلبان شرکت در کنکور ۹۹ از امروز ۱۲ اسفندماه آغاز شد و تا ۱۵ اسفند ادامه دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: به منظور همراهی با آن دسته از داوطلبان متقاضی شرکت در کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ رشته‌های با آزمون دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی که در مهلت ۱۶ تا ۲۷ بهمن ۹۸ موفق به ثبت نام نشدند، مهلت مجدد برای ثبت نام در نظر گرفته شد.

ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ برای پذیرش در رشته‌های با آزمون دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام‌ نور، مؤسسات‌ آموزش‌ عالی‌ غیرانتفاعی‌ و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان باید انواع سریال های اعتباری (سریال ثبت نام ۱۲ رقمی به مبلغ۳۷ هزار و سریال ۱۰ رقمی به مبلغ ۱۸۶ هزار ریال) لازم برای ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ را قبلا از طریق سایت سنجش خریداری کنند.

آن دسته از داوطلبانی که علاقمند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی، غیر دولتی و غیرانتفاعی هستند، می توانند قبل از آغاز ثبت نام یا ویرایش، ردیف سریال به مبلغ ۱۸۶هزار ریال را خریداری کرده و اطلاعات آن را در زمان ثبت نام یا ویرایش وارد کنند .

همچنین داوطلبان که علاوه بر گروه آزمایشی اصلی (ریاضی ، تجربی و انسانی) علاقمند به شرکت در گروه آزمایشی هنر نیز هستند، لازم است قبل از آغاز ثبت نام یا ویرایش، سریال ثبت نام به مبلغ ۳۷ هزار تومان (سیصد و هفتاد هزار ریال ) ریال را خریداری کرده و اطلاعات آن را در زمان ثبت نام یا ویرایش وارد کنند.

متقاضیان کنکور سراسری سال ۹۹ که در مهلت تعیین شده (از ۱۶ تا ۲۷ بهمن ماه ۹۸) موفق به دریافت کد سوابق تحصیلی نشده یا به هر دلیل دیگر نتوانسته‌اند نسبت به ثبت‌نام در آزمون مذکور اقدام کنند، می‌توانند در مهلت مجدد ثبت‌نام یعنی از امروز دوشنبه ۱۲ اسفند تا روز پنجشنبه ۱۵ اسفند ۹۸ از طریق سایت سازمان سنجش در آزمون ثبت نام کنند.

براساس این گزارش، در بازه زمانی ۱۶ تا ۲۷ بهمن ماه سال جاری، تعداد یک میلیون و ۵۲ هزار و ۵۳۰ نفر در آزمون سراسری ثبت نام کردند.

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند