آغاز حرکت دو کتاب‌خانه سیار کانون پرورش فکری

آغاز حرکت دو کتاب‌خانه سیار کانون پرورش فکری
هم‌زمان با دهه مبارک فجر کتاب‌خانه‌های سیار روستایی کانون در نهبندان خراسان جنوبی و زنجانرود استان زنجان کار خدمت‌رسانی به بچه‌های روستایی و عشایری را آغاز کردند.

طاهره حمیدی مدیرکل کانون خراسان جنوبی در آیین آغاز به کار کتاب‌خانه سیار نهبندان گفت: این کتاب‌خانه یازدهمین کتاب‌خانه سیار کانون در استان خراسان جنوبی است که با اعتباری بالغ بر ۹۰۰میلیون ریال فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، حمیدی یادآور شد: کتاب‌خانه سیار روستایی نهبندان خدمات خود را برای ۲۵ روستا ارایه خواهد داد و نزدیک به ۲هزار و۵۰۰ دانش‌آموز از خدمات این کتاب‌خانه سیار بهره‌مند خواهند شد.

حجت‌الاسلام عباس‌علی خزاعی امام جمعه نهبندان نیز در آیین گشایش کتاب‌خانه سیار روستایی گفت: انقلاب اسلامی یک امانت است که باید به دست انسان‌های فرهیخته که همین کودکان و نوجوانان امروز هستند، سپرده شود تا در آینده حافظ آن باشند.

وی هم‌چنین یادآورشد: کانون محل رفت و آمد کودکان و نوجوانان است و نقش موثری در انتقال تفکر انقلابی نسل گذشته به کودکان و نوجوانان امروز دارد و این بهترین فرصت برای بیان آموزه‌های دینی، اخلاقی و اجتماعی است.

یازدهمین کتاب‌خانه سیار روستایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خراسان جنوبی، در شهرستان نهبندان صبح روز ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ با حضور مسوولان ارشد استانی و شهرستانی به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

هم‌چنین در استان زنجان نیز به مناسبت دهه مبارک فجر یک کتاب‌خانه سیار روستایی کانون با ۹۴۰میلیون ریال اعتبار در منطقه محروم و کم‌برخوردار منطقه زنجانرود فعالیت خود را آغاز کرد.

محمدنقی صالحی مدیرکل کانون استان زنجان نیز در آیین آغاز حرکت این کتاب‌خانه سیار گفت: کتاب‌خانه سیار روستایی زنجانرود به کودکان و نوجوانان ۲۰ روستای این منطقه خدمات فرهنگی و هنری ارایه می‌کند.

وی افزود: این کتاب‌خانه با بیش از ۴هزار جلد کتاب از محل اعتبارات استانی به منظور توسعه و توزیع متوازن فعالیت‌های فرهنگی و هنری در مناطق محروم و کم برخوردار استان راه‌اندازی شده است.

آیین گشایش کتاب‌خانه سیار روستایی زنجانرود نیز با حضور معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار زنجان، بخشدار، رییس آموزش و پرورش و جمعی از مسوولان برگزار شد.

 

منبع: مهر

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند