آغاز صادرات نفتی گروه‌های معترض لیبی

معترضان مسلح لیبی که کنترل بنادر شرقی لیبی را در دست دارند، با محاصره‌ مناطق بیشتری از این کشور شروع به صادرات نفت از این منطقه به منظور کسب سهم بیشتر از نفت این کشور کرده‌اند. سخنگوی معترضان در منطقه شرقی «اجدابیه» اعلام کرده است: ما شروع به صادرات نفت کرده‌ایم و این نخستین صادرات

معترضان مسلح لیبی که کنترل بنادر شرقی لیبی را در دست دارند، با محاصره‌ مناطق بیشتری از این کشور شروع به صادرات نفت از این منطقه به منظور کسب سهم بیشتر از نفت این کشور کرده‌اند.

سخنگوی معترضان در منطقه شرقی «اجدابیه» اعلام کرده است: ما شروع به صادرات نفت کرده‌ایم و این نخستین صادرات نفتی، از طریق خطوط کشتیرانی است.

یک مقام بلند پایه‌ لیبیایی در وزارت نفت این کشور گفته است: ما دولت و وزیر دفاع را از این امر مطلع کردیم و آنها می‌توانند اقدامات لازم را در این زمینه اتخاذ کنند.

وی هم‌چنین اشاره کرده است که برخی از افراد در این کشتی‌ها در صدد خرید غیرقانونی نفت نیز هستند. قدرت‌های غربی که نگران بی‌ثباتی حاصل از حضور نیروهای مسلح در لیبی و حتی فروپاشی دولت این کشور هستند، درصدد کنترل بر بخش عمده‌ای از این کشور با نیروهای نظامی خود هستند.

علاوه بر این دولت لیبی روز شنبه با اشاره به غیرقانونی بودن این صادرات معترضان را تهدید به تخریب نفت‌کش‌ها در صورت ترک‌نکردن این بندر شرقی کرده است.

«خالد الشریف» معاون وزیر دفاع این کشور به معترضان این منطقه برای ترک آب‌های این کشور هشدار داده است و اعلام کرد: در صورت تخطی از این دستور، این نفت‌کش‌ها توسط نیروهای هوایی بمباران شده یا به وسیله نیروهای دریایی این کشور، با آنها برخورد می‌شود.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند