رئیس اتاق اصناف تهران:

آغاز فعالیت تالار‌های پذیرایی تهران از هفته آینده

آغاز فعالیت تالار‌های پذیرایی تهران از هفته آینده

رئیس اتاق اصناف تهران با تاکید بر ضرورت اصلاح جامع قانون نظام صنفی، از آغاز فعالیت مجدد تالار‌های پذیرایی از هفته آینده و در صورت موافقت استانداری تهران خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بنا به اعلام اتاق اصناف تهران مبنی بر آغاز فعالیت مجدد تالار‌های پذیرایی از هفته آینده، قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران گفت: با توجه به بررسی‌های کارشناسی، تالار‌های پذیرایی تهران که با شیوع ویروس کرونا از اواخر سال گذشته فعالیت آن‌ها متوقف شده بود در آستانه آغاز فعالیت مجدد از هفته آینده هستند.

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به اینکه متاسفانه با شیوع بیماری کرونا تمام واحد‌های صنفی تالار‌های پذیرایی در تهران و سطح کشور تعطیل شدند و این ضرر و زیان جبران ناپذیری را به این واحد‌ها وارد کرده است، توضیح داد: در جلسه‌ای که روز گذشته با حضور علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران برگزار شد، تمام نقطه نظرات بررسی‌های کارشناسی در این زمینه ارائه و مقرر شد چنانچه تالار‌های پذیرایی در تهران با یک سوم ظرفیت خود میهمان بپذیرند، فعالیت مجددا این واحد‌های صنفی آغاز شود.

فراهانی تاکید کرد: تصمیم نهایی در این جلسه این شد که با طرح این مساله با استانداری تهران، اگر استانداری موافقت کند تالار‌های پذیرایی از هفته آینده فعالیت خود را آغاز کنند به شرطی که با یک سوم ظرفیت کار کنند تا ضمن رعایت فاصله‌گذاری، پروتکل‌های بهداشتی نیز در این واحد‌های صنفی به دقت رعایت شود.

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به تعداد تالار‌های پذیرایی در تهران بیان کرد: بیش از ۶۰۰ تالار پذیرایی در تهران وجود دارد که متاسفانه از اواخر سال گذشته تعطیل شده‌اند و نیروی انسانی آن نیز بیکار شده و ضرر زیادی متوجه تالار‌های پذیرایی شده است.

فراهانی ادامه داد: به دلیل جلوگیری از انتشار ویرس کرونا و حفظ سلامتی مردم و شهروندان، تاکنون مشکلات زیادی از واحد‌های صنفی را با برگزاری جلسات کارشناسی با مسئولان حل و فصل کردیم و امیدواریم بتوانیم با موافقت استانداری تهران مشکلات این واحد‌های صنفی را نیز برطرف کنیم.

او درباره میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در واحد‌های صنفی در سطح شهر تهران، توضیح داد: بازرسی‌های مستمر اتاق اصناف و اتحادیه‌ها نشان می‌دهد که خوشبختانه تمام واحد‌های صنفی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی مصمم هستند، به طوری که هم اکنون افراد بدون ماسک نمی‌توانند وارد واحد‌های صنفی در سطح شهر تهران شوند.

رئیس اتاق اصناف تهران در ادامه با اشاره به اهمیت قانون نظام صنفی، اصلاح جامع این قانون را ضروری دانست و گفت: با آغاز جلسات بررسی بند‌های طرح پیشنهادی اصلاح قانون نظام صنفی در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی می‌توانیم در خصوص اصلاحات قانون نظام صنفی در کشور اظهار نظر کنیم. قانون نظام صنفی نیازمند اصلاحات اساسی است و باید بازنگری در قانون بصورت جامع صورت پذیرد.

منبع: میزان

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند