موضوعات داغ:

بورس سه‌شنبه را چگونه آغاز کرد؟ / روند نزولی شاخص امروز پایان می‌یابد؟

بورس سه‌شنبه را چگونه آغاز کرد؟ / روند نزولی شاخص امروز پایان می‌یابد؟

در آغاز معاملات بازار سهام روز سه‌شنبه اگر چه شاخص کل افتی 8 هزار واحدی را به ثبت رساند اما روند معاملات نشان می‌دهد می‌توان به پایان روند نزولی امیدوار بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، در دقایق ابتدایی بازار سهام روز سه‌شنبه 20 اسفند، شاخص کل با ادامه روند نزولی روز گذشته خود با افتی 8 هزار واحدی به کانال 525 هزار واحدی سقوط کرد.

در جریان معاملات اول وقت امروز سه نماد فولاد، فملی و کگل به ترتیتب با 987، 685 و 640 واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند. این در حالی است که بر اساس اطلاعیه ناظر بازار، نمادهای فارس، فاراک و تاپیکو نیز بدون محدودیت نوسان و پس از افشای اطلاعات با اهمیت الف آماده بازگشایی هستند. نمادهایی که در صورت بازگشایی در محدوده منفی می‌توانند تاثیر شدیدی بر شاخص کل بگذارند.

در 30 دقیقه ابتدایی بازار، بیش از 280 هزار معامله در بورس و فرابورس انجام شده که در این معاملات بیش از یک میلیارد و 500 میلیون برگه سهم با ارزشی بالغ بر 12 هزار میلیارد ریال داد و ستد شده است. در میان گروه‌های مختلف نیز گروه‌های خودروسازی و بانکی بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص دادند و جو حاکم بر این گروه‌ها به نسبت صنایع دیگر بهتر بوده است. در گروه خودرویی، خساپا بیش از 43 میلیون حجم خورده و در محدوده مثبت 4 معامله می‌شود. در گروه بانکی نیز بانک دی با حجمی بالغ بر 31 میلیون صف خرید تشکیل داده است.

به نظر می‎رسد هر چه زمان بیشتری از شروع بازار می‌گذرد از فشار عرضه کاهش یافته و سهام به تدریج در محدوده مثبت معامله شوند. به طوری که در 35 دقیقه ابتدایی بازار تعداد نمادهایی که در محدوده مثبت معامله می‌شوند به بیش از 100 نماد رسیده است. این در حالی است که در شروع بازار تعداد نمادهای مثبت کمتر از 70 نماد بود.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند