رئیس‌جمهور:

تحریم شکست خورده است / آغاز واکسیناسیون در ایران از فردا

تحریم شکست خورده است / آغاز واکسیناسیون در ایران از فردا

رئیس‌جمهور از آغاز واکسیناسیون در کشور از فردا خبر داد و گفت: من مطمئن هستم تحریم شکست خورده است و سال آینده مردم ما شرایط بهتری خواهند داشت‌.

به گزارش تجارت‌نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر امروز در مراسم ویدئو کنفرانس افتتاح طرح‌های عشایری و روستایی با تبریک ایام دهه فجر و ابراز خرسندی از افتتاح طرح‌های روستایی، اظهار کرد: این افتتاح ها به معنای تحول بسیار مناسب در روستاها است. همه دولت‌ها پس از انقلاب اسلامی به روستاییان کمک کرده‌اند ولی در دولت تدبیر و امید کار فوق‌العاده‌ای در روستاها انجام شد. در بخش‌های آب، برق، گاز، راه، مدارس، بهداشت، ارتباطات، بومگردی و صنایع دستی و میراث فرهنگی اقدامات خوبی انجام شده است.

وی ادامه داد: در اواخر دولت یازدهم احساس کردیم در زمینه اشتغال روستایی کمبودهایی وجود دارد هرچند در زمینه کشاورزی و خدمات، اقدامات خوبی به روستاها انجام شده بود. در دولت تدبیر بیشتر از کل تاریخ ایران، کار به روستاها رسید. تا قبل این دولت ،۱۴ هزار روستا گاز داشتند اما اکنون ۳۲ هزار روستا گاز دارند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه نیاز بود شرایط اشتغال روستایی بهتر شود، خاطرنشان کرد: ۱/۵ میلیارد دلار سرمایه با اجازه مقام معظم رهبری برای اشتغال روستاها اختصاص دادیم و امروز این طرح سه ساله شده است و در این سه سال بیست هزار میلیارد تومان وام در اختیار روستاییان عزیز در بخش کشاورزی، صنایع دستی، خدمات یا صنایع کوچک قرار گرفته است. در گلخانه و پرورش آبزیان و بوم‌گردی اقدامات خوبی در روستاها شروع شده است. طرح اشتغال روستایی لازم بود و طرح‌های بسیار زیادی در زمینه اشتغال روستاییان انجام شده است و ۲۶۲ هزار اشتغال روستایی تامین شده است‌.

وی ادامه داد: فردا واکسیناسیون در ایران شروع می‌شود و فردا روز مبارکی است. این طرح طبق سند مصوب ستاد ملی کرونا به سرعت ادامه می‌یابد. امیدواریم سال آینده برای مردم ما سال بهتری باشد. من مطمئن هستم تحریم هم شکست خورده است و سال آینده مردم ما شرایط بهتری خواهند داشت‌.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند