کد خبر: 158067

آغاز به کار اجلاس سران فضایی آسیا و اقیانوسیه در تهران

 یازدهمین اجلاس شورای سران سازمان همکاری‌های فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو) امروز در تهران آغاز به کار کرد.

سرویس تکنولوژی -

یازدهمین اجلاس شورای سران سازمان همکاری‌های فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو) با حضور روسای سازمان‌های فضایی و نمایندگان رسمی ۸ کشور عضو این سازمان شامل جمهوری اسلامی ایران، چین، بنگلادش، پاکستان، مغولستان، پرو، تایلند و ترکیه امروز ۲۱ شهریورماه در تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از سازمان فضایی ایران، اجلاس شورای اپسکو هر ساله در یکی از کشورهای عضو برگزار می‌شود. در این اجلاس، فعالیت‌ها و برنامه‌های سالانه اپسکو با حضور نماینده کشورهای عضو، بررسی و تصویب می‌شود.

ایران در دو سال اخیر ریاست شورای سران اپسکو را به عهده داشته است و بعد از پایان این اجلاس، ریاست بعدی شورای اپسکو را، مغولستان به عهده خواهد گرفت.

عمده فعالیت‌های اپسکو که مقر آن در کشور چین است و به طور رسمی در سال ۲۰۰۸ شروع به کار کرده مربوط به زمینه‌های آموزش و تربیت نیروی انسانی، انجام پروژه‌های مشترک در حوزه فضا و ماورای جو و استفاده و بهره‌وری از ماهواره‌ها می‌شود.

از اهداف عمده اپسکو می‌توان به توسعه مراکز آموزش، توسعه همکاری‌های صلح‌آمیز و تقویت توانایی‌های کشورهای عضو اشاره کرد.

گفتنی است این اجلاس دو روزه در تهران بدر حال برگزاری است و سازمان فضایی ایران به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران، میزبان این اجلاس است.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.