کد خبر: 157057

آلودگی آب‌های لوله‌کشی به میکروپلاستیک‌ها

وجود آلودگی‌های میکرو پلاستیکی در آب‌های لوله‌کشی سراسر جهان کارشناسان را بر آن داشته تا در مورد تاثیرات آنها بر سلامتی تحقیق کنند.

آلودگی آب‌های لوله‌کشی
سرویس جامعه -

بررسی روی نمونه‌های آب‌های لوله‌کشی از چندین کشور در سراسر جهان حاکی از آن است که در مجموع ۸۳ درصد این نمونه‌ها به میکروپلاستیک‌ها آلوده هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به گفته کارشناسان، بالاترین نرخ آلودگی در بین کشورهای تحت مطالعه مربوط به آمریکا بوده که ۹۴ درصد گزارش شده و سطح بالایی از میکروپلاستیک‌ها در نمونه‌های آب گرفته شده در مناطقی از جمله ساختمان کنگره نیز وجود داشته است. همچنین لبنان و هند در رتبه‌های بعدی قرار داشته‌اند.

کشورهای اروپایی همچون انگلیس، آلمان و فرانسه از پایین‌ترین نرخ آلودگی برخوردار بودند اما این رقم ۷۲ درصد بوده است.

به گزارش روزنامه گاردین، بررسی جدید نشان‌دهنده وجود سطح فراگیری از آلودگی میکروپلاستیکی در محیط زیست جهانی است. مطالعات پیشین نیز روی آلودگی پلاستیکی در اقیانوس‌ها تمرکز داشته که نشان می‌دهد افراد از طریق خوراکی‌های دریایی آلوده میکروپلاستیک‌ها را وارد بدن خود می‌کنند.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.