ظریف:

آماده بازگرداندن برنامه هسته‌ای‌مان با سرعت بالاتر هستیم

آماده بازگرداندن برنامه هسته‌ای‌مان با سرعت بالاتر هستیم

وزیر امور خارجه کشورمان گفت که در صورت خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، ایران آماده است تا برنامه‌ هسته‌ای خود را از سر بگیرد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با شبکه سی‌بی‌اس نیوز، با بیان اینکه در صورت تجدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران، تهران آماده است تا برنامه هسته‌ای خود را از سر بگیرد، تصریح کرد: ما گزینه‌هایی را برای خودمان قرار داده‌ایم و این گزینه‌ها آماده هستند که شامل گزینه‌هایی برای از سرگیری فعالیت‌های هسته‌ای مان با سرعت به مراتب بالاتر است.

به گزارش تجارت‌نیوز، این اظهارات ظریف در گفت‌وگو با سی‌بی‌اس نیوز که متن کامل آن روز یک‌شنبه منتشر خواهد شد،‌ در تایید اظهارات اخیر حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران است که اخیرا گفته بود، ما اولین کسی نخواهیم بود که توافق را نقض می‌کنیم، اما آن‌ها باید بدانند که اگر توافق را نقض خواهند کنند پشیمان خواهند شد.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا که همواره مخالف توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ بوده است، اخیرا هشدار داده که اگر اروپایی‌ها تا روز ۱۲ مه آنچه وی نقاط ضعف توافق هسته‌ای می‌داند را اصلاح نکنند، واشنگتن از توافق خارج خواهد شد.

ظریف همچنین در پاسخ به این سوال که اگر ترامپ از توافق خارج شود ایران چگونه پاسخ خواهد داد،‌ گفت: این گزینه‌ها آماده اجرا هستند و زمانی که لازم باشد، تصمیم ضروری را اتخاذ خواهیم کرد.

وی ادامه داد: واضح است که جهان نمی‌تواند از ما بخواهد که به طور یک جانبه توافقی را که شکست خورده است به تنهایی اجرا کنیم.

 

 

منبع:ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند