وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به خروج این کشور از توافق پاریس:

آمریکا به تلاش‌هایش برای کاهش آلودگی ادامه می‌دهد

آمریکا به تلاش‌هایش برای کاهش آلودگی ادامه می‌دهد

رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا، روز جمعه با کم‌اهمیت جلوه دادن خروج این کشور از توافق اقلیمی پاریس گفت: آمریکا همچنان به تلاش‌هایش برای کاهش آلودگی هوا ادامه خواهد داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا، روز جمعه با کم‌اهمیت جلوه دادن خروج این کشور از توافق اقلیمی پاریس گفت: آمریکا همچنان به تلاش‌هایش برای کاهش آلودگی هوا ادامه خواهد داد.

او با اشاره به اینکه خروج از این توافق، تصمیم دونالد ترامپ بوده است، افزود: کارنامه آمریکا در زمینه کاهش تصاعد گازهای گلخانه‌ای عالی است.

گفتنی است، او پیش‌تر تلاش کرده بود ترامپ را متقاعد کند از این توافق خارج نشود، اما پیشنهادش به سرعت رد شد.

او همچنین در ادامه سخنانش گفت: آمریکا رکورد خوبی در کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای داشته است و اقدامات مربوطه پیش از امضای توافق پاریس انجام شده است. بنابراین تلاش آمریکا برای کاهش آلودگی هوا همانند گذشته ادامه خواهد داشت.

روز پنج‌شنبه رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم نهایی خود مبنی بر خروج این کشور از قرارداد اقلیمی پاریس را اعلام کرد که با محکومیت گسترده جهانی روبه‌رو شد.

او دلیل خروج آمریکا از این توافق را اقتصادی دانست و گفت: باقی ماندن در این توافق باعث از بین رفتن اشتغال در آمریکا خواهد شد. او معتقد است این پیمان، اقتصاد آمریکا را فلج می‌کند، درحالی‌که رقبای اقتصادی این کشور یعنی چین و هند را در موقعیت برتری قرار می‌دهد.

روز جمعه، چین، اتحادیه اروپا و هند که در کنار آمریکا چهار متصاعدکننده بزرگ دی‌اکسید‌کربن در جهان هستند، بر تعهد دوباره خود نسبت به این توافق تاکید کردند.

منبع: تایم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند