موضوعات داغ:

آمریکا سومین سرمایه‌گذار بزرگ خارجی در روسیه

آمریکا سومین سرمایه‌گذار بزرگ خارجی در روسیه

مدیر صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه گفت آمریکا در سال گذشته سومین سرمایه‌گذار بزرگ خارجی در روسیه بوده است.

مدیر صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه گفت آمریکا در سال گذشته سومین سرمایه‌گذار بزرگ خارجی در روسیه بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از اسپوتنیک؛ کریل دیمیتریف، مدیر صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی روسیه در سخنرانی خود در اجلاس اقتصادی داووس گفت آمریکا تا پایان سال ۲۰۱۸ پس از چین و آلمان به سومین سرمایه‌گذار بزرگ خارجی در روسیه تبدیل شده است. پیشتر الکس رودزیانکو، رئیس اتاق بازرگانی مشترک روسیه و آمریکا گفته بود علی‌رغم افزایش تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا، حضور شرکت‌های این کشور در بازار روسیه کاهش چشمگیری نداشته است و آن‌ها بازار روسیه را ترک نکرده‌اند.

به گفته شبکه خبری راشا تودی، بیشترین سرمایه‌گذاری خارجی در روسیه در شهر مسکو صورت می‌گیرد به گونه‌ای که حدود نیمی از سرمایه خارجی روانه این شهر می‌شود. ولادمیر یفیموف، رئیس موسسه سیاست اقتصادی و توسعه گفت: پایتخت روسیه موفق شده است جایگاه خود را در بین مقاصد جذاب سرمایه‌گذاری اروپایی ارتقا دهد. وی در توضیح علل موفقیت مسکو در جذب سرمایه‌گذار خارجی گفت: در نتیجه برنامه حمایت از سرمایه‌گذاری، مسکو موفق شده است به جمع ابر شهرهای اروپایی با تسهیلات ویژه برای سرمایه‌گذاران خارجی بپیوندد.

تا پایان سال ۲۰۱۷، چین، قبرس، لوکزامبورگ، آمریکا، هلند، ایرلند، انگلیس و آلمان از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران خارجی در روسیه بوده‌اند. هم چنین بیشترین سرمایه خارجی به ترتیب جذب بخش‌های معدن، تولید، تعمیر و تولید وسایل نقلیه، خدمات مالی و بیمه‌ای و املاک شده است.

 

منبع: ایسنا

بهترین روش ورود و سرمایه‌گذاری در بورس ایران
این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند