آموزش‌ اجباری ایمنی به کارگران و معدنکاران

آموزش‌ اجباری ایمنی به کارگران و معدنکاران

وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار آموزش ایمنی اجباری برای کارگران و معدنکاران شد و گفت: می‌توان طی مدت یک هفته تمامی معادن را حداقل خطرسنجی و آماده آموزش کرد.

محمدرضا نعمت‌زاده در مراسم تقدیر از یاری‌دهندگان حادثه معدن زغال‌سنگ زمستان یورت در باره اجرای دستورالعمل‌های ایمنی در معادن کشور گفت: ایران کمتر از صد سال است که از معادن خود بهره‌برداری صنعتی می‌کند و به همین دلیل اکثر معادن در ایران هنوز روی زمین هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با اشاره به حادثه معدن گلستان گفت: از این حادثه باید درس عبرتی برای آینده گرفت تا زمانی که معادن کاملا زیرزمینی شدند، حوادث به حداقل برسد، ادامه داد: متاسفانه بیشتر از این برای این معدن نمی‌شد کاری کرد و باید از قبل برای آن فکری می‌کردیم اما اکنون حداقل کار ممکن رسیدگی به خانواده‌های این عزیزان است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از وزارت کار، کارفرماها و بیشتر از همه نظام مهندسی خواهش می‌کنم که بدون گذشت نسبت به اجرای درست دستورالعمل‌های ایمنی در معادن کشور همت کنند.

نعمت‌زاده گفت: آموزش ایمنی باید برای کارگران، معدن به معدن و اسم به اسم اجباری شود. من به غیر از حوادث طبیعی، هیچ حادثه‌ای را غیر قابل پیش‌بینی نمی‌دانم و با توجه به نیرویی که در اختیار است می‌توان ظرف مدت یک هفته تمامی معادن را حداقل خطرسنجی و آماده آموزش کرد.

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند