تجارت‌نیوز با همکاری پژوهشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می‌کند:

آموزش روزنامه‌نگاری اقتصادی؛ چگونه یک ژورنالیست حرفه‌ای در حوزه اقتصاد شویم؟

آموزش روزنامه‌نگاری اقتصادی؛ چگونه یک ژورنالیست حرفه‌ای در حوزه اقتصاد شویم؟

روزنامه‌نگاری اقتصادی از حوزه‌های جذاب، اثرگذار و پُرچالش در دنیای امروز خبرنگاری است. انتقال مفاهیم سخت اقتصاد به مخاطبان با زبانی ساده، حساس کردن جامعه به اتفاقات اقتصادی اثرگذار بر زندگی آنها و نقّادی به پشتوانه آمار و اعداد، تنها بخشی از دنیای لذت‌بخش روزنامه‌نگاری اقتصادی است.

اقتصاد کلان، اقتصاد سیاسی، کسب‌وکار (شامل صنعت، معدن، بازرگانی و کشاورزی)، بانک و بیمه، بازارها (شامل ارز، طلا، مسکن و بورس) و موضوع نوپدیدِ استارتاپ، از جمله حوزه‌های خبری جذابی هستند که مخاطبان خاص و پیگیر خود را دارند. ناگفته پیداست که دامنه اثرگذاری این حوزه‌ها، محدود به اقتصاد نیست و در موارد بسیاری به مقوله‌های فرهنگ، سیاست، جامعه و… نیز بسط و گسترش می‌یابد.

در سال‌های اخیر «روزنامه‌نگاری اقتصادی» به عنوان یک موضوع تخصصی و میان‌رشته‌ای بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است. این توجه هم از جانب رسانه‌ها به عنوان عرضه‌کنندگان محتوا و هم از جانب مخاطبان به عنوان متقاضیان و دنبال‌کنندگان این نوع از محتوای خبری است.

در این راستا، پژوهشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی و تجارت‌نیوز، دوره یک‌روزه‌ای را با عنوان «آموزش روزنامه‌نگاری اقتصادی» برگزار می‌کنند. این دوره روز سه‌شنبه ۳۰ بهمن ماه سال ۱۳۹۷ از ساعت ۹ تا ۱۳ برگزار خواهد شد.

محل برگزاری دوره، دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه واقع در بزرگراه شهید همت، تقاطع دهکده المپیک، پردیس مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی است.

مدرس این دوره آموزشی، ابراهیم علیزاده، سردبیر تجارت‌نیوز و دانش‌آموخته کارشناسی ارشد روزنامه‌نگاری از دانشگاه علامه طباطبایی است. وی همچنین مولف کتاب «متغیر پنهان در سرمایه‌گذاری» است که به واکاوی تاثیر رسانه‌ها بر اقتصاد و سرمایه‌گذاری پرداخته است.

هزینه ثبت نام این دوره برای دانشجویان و خبرنگاران ۱۰۰ هزار تومان، برای دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی ۵۰ هزار تومان و برای دیگر متقاضیان ۲۰۰ هزار تومان است. لازم به ذکر است که در پایان این دوره گواهی حضور در دوره به شرکت‌کنندگان اعطا می‌شود.

علاقه‌مندان برای ثبت نام می‌توانند با شماره ۰۹۱۹۴۹۹۷۴۱۶ (از طریق تماس تلفنی یا تلگرام) در ارتباط باشند.

با توجه به محدودیت در تعداد شرکت‌کنندگان (۱۵ نفر) اولویت با متقاضیانی است که زودتر اقدام به ثبت نام کنند.

دوره آموزشی روزنامه‌نگاری اقتصادی

زمان: سه‌شنبه ۳۰ بهمن ماه ساعت ۹ تا ۱۳

مکان: دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی

هزینه: دانشجویان و خبرنگاران ۱۰۰ هزار تومان/ دانشجویان دانشگاه علامه ۵۰ هزار تومان/ متقاضیان آزاد ۲۰۰ هزار تومان

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند