کد خبر: 133114

آژانس بین‌المللی انرژی در پیش‌بینی خود از رشد مصرف نفت بازنگری می‌کند

پس از آنکه هند و چین اخیرا سیگنال‌هایی را مبنی بر تغییر سیاست‌هایشان به نفع استفاده از خودروهای برقی جایگزین ارسال کرده‌اند، آژانس بین‌المللی انرژی قصد دارد در پیش‌بینی‌های خود از میزان مصرف نفت و رشد خودروهای برقی بازنگری نماید.

سرویس بازار -

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از رویترز، آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش قبلی خود که در نوامبر ۲۰۱۶ منتشر شد پیش‌بینی کرده بود که تقاضا برای نفت تا سال ۲۰۴۰ میلادی افزایش یابد.

اما پس از آنکه دو بازار مهم نفت جهان یعنی چین و هند اعلام کردند که ممکن است اقداماتی ضربتی را برای کاهش مصرف بنزین در دستور کار قرار دهند، آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرده که نیازمند بازنگری در پیش‌بینی‌های قبلی است.

سخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی در این باره گفت: «ما تحلیل‌هایمان در مورد ضریب نفوذ آینده خودروهای برقی را بر مبنای این سیگنال‌ها در گزارش چشم‌انداز انرژی جهان ۲۰۱۷ مورد بازنگری قرار خواهیم داد. این گزارش قرار است روز ۱۴ نوامبر منتشر شود.»

دولت چین در «نقشه راه» خود که در ماه آوریل منتشر شد اعلام کرد که قصد دارد که میزان خودروهای استفاده کننده از سوخت‌های جایگزین را تا سال ۲۰۲۵ میلادی به حداقل یک پنجم میزان فروش سالانه ۳۵ میلیون دستگاه خودروی فروخته شده در این کشور برساند.

به گفته منابع دولتی و صنعتی، هند هم در حال بررسی اقدامات ضربتی‌تری است و یک اندیشکده پرنفوذ دولتی در حال آماده‌سازی گزارشی در حمایت از برقی کردن همه خودروهای این کشور تا سال ۲۰۳۲ میلادی است.

آژانس بین‌المللی انرژی گفته: «حرکت‌های سیاست‌گذاری پرشتاب‌تری در حمایت از خودروهای برقی به ویژه در کشورهای چین و هند مشاهده شده است.»

بر اساس آمارهای آژانس بین‌المللی انرژی، چین و هند در حال حاضر ۱۱ و ۲ درصد از کل تقاضای بنزین جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.07)
1329.5
0.97
مثقال طلا (%0.87)
607100
53,000
سکه امامی (%0.93)
1501000
140,000
دلار (%0.82)
4434
360
یورو (%0.81)
5572
450
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.