موضوعات داغ:

آیا بیت‌کوین جایگزین می‌شود؟

آیا بیت‌کوین جایگزین می‌شود؟

یک اقتصاددان فدرال رزو می نویسد: بیت‌کوین و پول‌های رمزگذاری شده مجازی می‌توانند مشکل اعتماد به اوراق قرضه را حل کنند اما مشخص نیست که آنچه خراب شده درست خواهد شد.

آنتوان مارتین معاون ارشد گروه تحقیق و بانک در فدرال رزو معتقد است: مردم در ایالات متحده و کشورهای در حال توسعه به موسساتی اعتماد می‌کنند که ارزش پول آنها را حفظ کند و از این لحاظ پول‌های رمزگذاری شده رقابت سختی را با چک، اوراق بدهی، کارت‌های اعتمادی، پی پال و دیگر روش‌ها آغاز کرده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، او می‌گوید: اگر ما بدون اعتماد در دنیا زندگی کنیم، بیت کوین ممکن است که با روش‌های پرداخت در بازار مسلط شود.

اما در این دنیا، که مردم به موسسات مالی اعتماد داشته و برای امور بانکی و حفظ ارزش پول خود را به بانک‌های مرکزی می‌سپارند، بعید به نظر می‌رسد که بیت کوین بتواند ابزار مناسبی برای پرداخت‌ها باشد.

ماتین می‌گوید: حل مساله اعتماد و هزینه‌های تسهیل معاملات به عنوان فرآیند اعتبار سنجی می‌تواند معاملات موسسات مالی را تایید کند؛ شاید طول بکشد و یا هزینه‌های زیادی را در پی داشته باشد، اما به عنوان ابزاری که می‌تواند اعتماد ایجاد کند، مهم است که کمترین هزینه را در پی داشته باشد.

در حالی که بیت‌کوین به دلیل پشتیبانی نکردن از کالاهای فیزیکی مورد انتقاد است، مایل لی، اقتصاددان گروه تحقیق و آمار فدرال رزو گفته است که دیگر دلار ارز مدرنی نیست.

او می‌گوید: ما معتقدیم که یک تکه کاغذ ارزشی برای معاملات مردم ندارد. در نتیجه وقتی فروشندگان یا فروشگاهها از روش‌های پرداخت بیت‌کوین آگاه می‌شوند، به این سو تمایل پیدا می‌کنند.

احتمالا گروهی که از بیت‌کوین استقبال می‌کنند، جنایتکاران هستند، زیرا به راحتی می‌توانند قانون را دور بزنند.

به گفته لی اداره مبارزه با مواد مخدر گزارش داده که در سال ۲۰۱۶ روش‌های پرداخت سنتی برای حمل مواد مخدر تغییر کرده و به سمت پول‌های رمزگذاری شده رفته است.

 

منبع: خبرآنلاین

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند