تجارت‌نیوز بررسی کرد:

آیا طلا در محرم ارزان می‌شود؟

متوسط تغییرات قیمت هر گرم طلای 18 عیار در ماه محرم پنج سال اخیر نشان می‌دهد به طور معمول قیمت طلا در ماه محرم با کاهش مواجه می‌شود.
آیا طلا در محرم ارزان می‌شود؟

عامه مردم تصور می‌کنند در ماه محرم طلا دچار نوسان می‌شود و قیمت آن کاهش می‌یابد. اما این گزاره‌ در واقعیت تا چه اندازه می‌تواند صحیح باشد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس داده‌های اقتباس شده از شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز تهران در ماه محرم طی پنج سال اخیر، متوسط تغییرات قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار روند رو به کاهشی را داشته است.

هر گرم طلای ۱۸ عیار در ماه محرم سال‌ ۱۳۹۲ با کاهش قیمت مواجه شد و با ۹٫۲ درصد کاهش از ۹۷ هزار تومان در ابتدای ماه به ۸۸ هزار تومان در پایان ماه رسید.

محرم سال ۱۳۹۳ نیز با کاهش قیمت طلای ۱۸ عیار همراه بود. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در ابتدای محرم سال ۱۳۹۳ معادل ۹۵ هزار تومان بود که در ادامه، روند کاهشی به خود گرفت و تا حد ۹۱ هزار تومان نیز پایین آمد و در نهایت در پایان محرم به هر گرم ۹۳ هزار تومان رسید.

همچنین آمارها نشان می‌دهد در محرم سال ۱۳۹۴ هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش قیمت چهار درصدی از ۹۷ هزار تومان در ابتدای ماه به ۹۳ هزار تومان در پایان ماه محرم رسید.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار قبل و بعد از ماه محرم سال ۱۳۹۵ تفاوت چندانی نداشت. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در ابتدای محرم سال ۱۳۹۵ معادل ۱۱۳ هزار تومان بود که در ادامه، روند کاهشی به خود گرفت و تا مرز ۱۰۹ هزار تومان نیز پایین آمد اما درنهایت در پایان محرم به هر گرم ۱۱۲ هزار تومان رسید.

نوسان قیمت طلا ۱۸ عیار در محرم سال گذشته نقاط اوج و فرود زیادی داشت. اما در نهایت طلا در این ماه با افزایش قیمت مواجه شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش قیمت ۲٫۵ درصدی از ۱۲۰ هزار تومان در ابتدای ماه محرم سال گذشته به ۱۲۳ هزار تومان در پایان ماه رسید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام تجارت نیوز