زنگنه:

آیت‌الله هاشمی برای نظر دیگران ارزش قائل بود

آیت‌الله هاشمی برای نظر دیگران ارزش قائل بود

وزیر نفت گفت: مرحوم هاشمی انسان صبور پرتوان و شکیبایی بود. هرگز عصبانی نمی‌شد و در مسائل مختلف با تدبیر عمل می‌کرد ضمن اینکه نظرات دیگران را می‌شنید و برای دیگران ارزش قائل بود.

بیژن نامدار زنگنه در حاشیه مراسم سالگرد ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آیت‌الله هاشمی به امام و رهبری، مردم و انقلاب عشق داشت؛ وقتی کاری که برای عزت و سربلندی امام بود، می‌دید اشک در چشمانش دیده می‌شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، زنگنه افزود: در مدتی که وی را دیدم فهمیدم که از هوش سرشار ذهنی، تلاش و مجاهدت‌ها برای ساختن خود و تسلط بر نفس خویش برخوردار بود.

وزیر نفت ادامه داد: مرحوم هاشمی انسان صبور پرتوان و شکیبایی بود، هرگز عصبانی نمی‌شد و در مسائل مختلف با تدبیر عمل می‌کرد ضمن اینکه نظرات دیگران را می‌شنید و برای دیگران ارزش قائل بود.

وی تصریح کرد: بنده یک جوان ۳۴ ساله بودم که وزیر وی شدم. وی چندین بار گفتند از من چیزهایی یاد گرفتند در حالیکه من چیزی نداشتم اما مرحوم هاشمی این مطالب را آنقدر می‌گفتند تا ما تربیت شویم و رشد پیدا کنیم.

زنگنه گفت: خیلی راحت با دیگران ارتباط برقرار می کرد. هاشمی کسی نبود که ابهتش دیگران را بگیرد و دیگران جرات می‌کردند در مقابلش حرف بزنند.

وی خاطرنشان کرد: مرحوم هاشمی رابطه مستمری با تکنوکرات‌ها و فن سالارها داشت و آنها را می‎‌فهمید.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند