کد خبر: 157011

آینه مجازی لبخندتان را قبل از جراحی دندان نشان می‌دهد

 محققان سوئیسی آینه‌ای مجهز به واقعیت افزوده ساخته‌اند که به افراد نشان می‌دهد لبخندشان پس از جراحی دندان‌ها را مشاهده می‌کنند.

سرویس تکنولوژی -

افرادی که دندان‌های مرتبی ندارند، راه‌های مختلفی را برای داشتن لبخندی زیبا آزمایش می‌کنند. یکی از این راه‌ها جراحی است. در این فرایند پزشکان قالب‌هایی از دندان‌های مختلف را برای بیمار می‌سازند تا به او نشان دهند، لبخندش پس از جراحی چه ظاهری خواهد داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از نیواطلس، اکنون محققان سوئیسی نوعی آینه مجازی ساخته‌اند که به وسیله نرم‌افزار واقعیت افزوده نتیجه جراحی و لبخند کاربر را به طور واقعی به او نشان می‌دهد.

آینه مجازی توسط یک استارت‌آپ ساخته شده است. این استارت‌آپ زیر مجموعه دانشگاه علم و فناوری زوریخ به نام Kapanu است که این نرم‌افزار را ساخته است. نرم‌افزار مذکور موتور واقعیت مجازی کاپانو نام گرفته است.

دستگاه مذکور اسکنی سه‌بعدی از دندان‌های فرد انجام می‌دهد. سپس برنامه مخزنی مملو از مدل‌های سه‌بعدی دندان‌های طبیعی و جذاب را جستجو می‌کند. در نهایت گزینه‌های مختلفی را برای کاربر نمایش می‌دهد.

در این فرایند مدل انتخابی روی اسکن سه‌بعدی از دندان‌های فعلی کاربر گذاشته می‌شود. به عبارت دیگر یک مدل مجازی روی ویدئویی زنده قرار می‌گیرد و کاربر می‌تواند دندان‌ها و لبخند جدید خود را ببیند.  جالب آنکه این نرم‌افزار می‌تواند لبخند کاربر را از زوایای مختلف به او نشان دهد.

با کمک این روش کاربر می‌تواند با کلیک یک ماوس دندان‌های مختلفی را انتخاب کند و مواردی مانند طول و عرض و رنگ دندان‌ها را تغییر دهد.

هنگامی که کاربر لبخند جدید خود را انتخاب کرد، اطلاعات به نرم‌افزار ۳بعدی و ماشینی فرستاده می‌شود تا دندان‌های جایگزین ساخته شوند.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%1.41)
1328.9
18.4
مثقال طلا (%0.62)
668700
4100
سکه امامی (%0.42)
1621100
6800
دلار (%0)
4773
یورو (%0)
5836
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.