ابتکار خواستار آزادی دو زن ایرانی زندانی در اندونزی شد

معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده، با بیان اینکه دو زن ایرانی در اندونزی زندانی هستند؛ افزود: در مذاکرات انجام شده با مقامات اندونزی درخواست کردم که این دو نفر آزاد شوند و به آغوش خانواده خود بازگردند.
ابتکار خواستار آزادی دو زن ایرانی زندانی در اندونزی شد

معصومه ابتکار در دیدار با مقامات و هیات اندونزیایی که به ایران سفر کرده‌اند، افزود: رایزنی با مقامات اندونزی در خصوص آزادی دو زن ایرانی از زندان های این کشور انجام شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی همچنین درباره امضای یادداشت تفاهم نامه همکاری با موضوع توانمندسازی زنان، حمایت از کودکان و تاب آوری خانواده میان ایران و اندونزی گفت: این تفاهم نامه ابعاد مختلفی از جمله همکاری های پژوهشی و مطالعاتی را دربرمی‌گیرد.

ابتکار اظهار داشت: پیشنهادی در حوزه پژوهشی به اندونزی ارائه کرده‌ایم که بر اساس این پیشنهاد، تجربیات و دستاوردهایی که ایران و اندونزی در حوزه زنان دارند، به اشتراک گذاشته می‌شود.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده همچنین از پیش بینی مجازات سنگین برای سوءاستفاده کنندگان جنسی از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی خبر داد و گفت: لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در صحن علنی مجلس یک لایحه مبسوط است که به ابعاد مختلف آزار و اذیت کودکان و نوجوانان می پردازد. یکی از مخاطرات کودکان فضای مجازی است.

ابتکار با اشاره به جنبه پیشگیری از بعد قضایی نیز اظهار داشت: بر اساس این لایحه باید از سوی قوه قضاییه نیز ساختاری برای رسیدگی به این جرایم پیش بینی شود.

همچنین به جرایم حوزه کودکان از منظر عمومی نگاه شده است. در این لایحه به طور خاص به جرایم حوزه کودکان چه از منظر جنسی و چه از منظرهای دیگر پرداخته شده و مجازات ‌های سنگینی درنظرگرفته شده است. امیدواریم که مجلس شورای اسلامی هر چه سریعتر این قانون را تصویب کند.

هیاتی از اندونزی از جمله یوحنا سوزانا یم بیسه وزیر توانمندسازی زنان و حمایت از کودکان اندونزی از چند روز گذشته به ایران سفر کرده که تاکنون با مسئولان و مقامات مختلفی در ایران دیدار داشته‌اند.

 

منبع:‌ پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری

این مطلب را به اشتراک بگذارید