ابلاغ تعرفه‌ خدمات پرستاری در منزل

ابلاغ تعرفه‌ خدمات پرستاری در منزل

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دبیر شورای عالی بیمه خدمات درمانی از ابلاغ تعرفه خدمات پرستاری در منزل در سال ۹۶ مصوب هیئت وزیران جهت اجرا خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، دکتر احمد میدری با اعلام این خبر تصریح کرد: پرستاری در منزل بی‌شک یکی از نیازهای مبرم و حلقه مفقوده نظام سلامت کشور است؛ عدم دسترسی به مطب پزشکان در ساعات روز و شب و ایام تعطیل، معضلات ترافیک شهری و یا عدم امکان جابجایی بیماران و سالمندان، نیاز به استفاده از خدمات شبانه‌روزی و قابل دسترس را دو چندان می‌کند.

وی افزود: حدود ۶۰ سال است که مساله پرستاری در منزل در دنیا تعریف شده است و امروز به جای ارائه تمامی خدمات پرستاری در بیمارستان خیلی از خدمات در منازل ارائه می‌شود. با عبور جمعیت سالمند از مرز ۸ درصدی و استقرار پدیده سالمندی در کشور حمایت از خدمات پرستاری در منزل بیش از گذشته ضرورت یافته است تا هم محدودیت‌های بیماران و سالمندان در مراجعه به مراکز درمانی حل شود و هم هزینه‌های سیستم در خصوص اشغال تخت‌های بیمارستانی کاهش یابد.

بر اساس گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، میدری تاکید کرد: با توجه به اینکه جهت استفاده از خدمات این پرستاران تاکنون هیچ تعرفه مصوبی وجود نداشت، برای اولین بار تعرفه خدمات پرستاری در منزل توسط شورای عالی بیمه خدمات درمانی تعیین و توسط هیئت وزیران تائید شد.

 

 

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند