کد خبر: 170806

اتصال کوچه به کوچه برق مناطق شهری زلزله‌زده آغاز شد

از ساعات اولیه بامداد امروز، همزمان با تلاش برای احیای خطوط فشار ضعیف، اتصال کوچه به کوچه و محله به محله برق مناطق شهری زلزله‌زده آغاز شده است.

اتصال کوچه به کوچه برق مناطق شهری زلزله‌زده آغاز شد
سرویس بازار -

در زلزله ۷٫۳ ریشتری استان کرمانشاه نزدیک به ۶۰ درصد تاسیسات و تجهیزات برق این استان دچار تخریب شدند که اولویت‌ها برای برق‌رسانی در برقراری ایمنی و به مدار بهره‌برداری آوردن خطوط فشار قوی و فشار متوسط به منظور تامین برق فوری مناطق حساس و حیاتی استان تعیین شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از گذشت حدود ۴۸ ساعت از زمان وقوع زلزله، متخصصان امدادگر صنعت برق موفق شدند خطوط فشار قوی و فشار متوسط استان را به شرایط نرمال و پایدار بازگردانند.

میثم جعفرزاده، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو در این خصوص گفت: پس از رخداد این حادثه ۳۰ تا ۶۰ درصد زیرساخت‌های برق استان کرمانشاه دچار آسیب جدی شده بود که با کمک‌های استان‌های معین و فرماندهی صورت گرفته در منطقه، هم‌اکنون شرایط خطوط فشار قوی و فشار متوسط کاملا نرمال است.

وی با تاکید بر اینکه مراکز حیاتی حساس و معابر در اولویت برق‌رسانی قرار گرفته‌اند، ادامه داد: در حال حاضر ۹۰ درصد معابر و مراکز حیاتی مهم مناطق زلزله‌زده کاملا در شرایط پایداری قرار گرفته‌اند.

اکیپ‌های عملیاتی توزیع برق هم‌اکنون در حال کار بر روی شبکه فشار ضعیف هستند تا با مراجعه محله به محله و جایگزینی تجهیزات جدید به جای تجهیزات آسیب‌دیده، بتوانند جریان برق را تا جلوی ورودی هر منزل مسکونی برسانند.

از ساعات اولیه بامداد امروز، همزمان با تلاش برای احیای خطوط فشار ضعیف، اتصال کوچه به کوچه و محله به محله برق مناطق شهری زلزله‌زده آغاز شده است.

 

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.