کد خبر: 201852

اتصال به بازار مشاغل خانگی با ایجاد جمعه بازار در فضای مجازی

رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان با اشاره به اینکه یکی از اهداف طرح مشاغل خانگی ایجاد جمعه بازارها و یا بازارچه‌های محلی در فضای مجازی است، گفت: ICT گستره ارتباطات را گسترش داده و به عنوان بخش واسطه‌ای تمام محصولات و خدمات حوزه مشاغل خانگی و خرد با کیفیت و ارزان را به بازار معرفی می‌کند.

بیجندی+تجارت نیوز
سرویس کسب‌وکار -

محمدصادق بیجندی با اشاره به اینکه معتقدیم که ارتباطات و فناوری اطلاعات بستر توسعه بسیاری از فعالیت‌ها و مشاغل خرد و کوچک است، تصریح کرد: ارتباطات و فناوری اطلاعات گستره ارتباطات را گسترش داده و به عنوان بخش واسطه‌ای تمام محصولات و خدمات حوزه مشاغل خانگی و خرد را به بازار معرفی می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی افزود: مهار بیکاری با احیاء برخی از مشاغلی که در کشور به فراموشی سپرده شده‌اند در کنار نوآوری و خلاقیت در ایجاد رشته‌های جدید و ایجاد زنجیره ارزش محقق خواهد شد.

او با ابراز امیدواری از اینکه در حوزه مشاغل خانگی بتوان بخش کوچکی از مشکلات نقاط کم‌برخوردار را حل کرد، بیان کرد: این طرح الگویی است که نتایج و بازخورد آن در صورت قابلیت عملیاتی بودن به سایر مناطق کشور تعمیم داده خواهد شد.

وی در پایان با ذکر اینکه یکی از اهداف طرح مشاغل خانگی ایجاد جمعه بازارها و یا بازارچه‌های محلی در فضای مجازی است، یادآور شد: برای اتصال به بازار چند هدف‌گذاری شده است از جمله استقرار بازارهای روز محلی و منطقه‌ای با نگاه و شیوه مدرن که بخشی از آن به بحث بسته‌بندی محصولات خانگی و خرد، بخشی به برندسازی برای محصول و بخشی به مقوله کیفیت مربوط می‌شود که در آن تلاش شده محصولاتی با ویژگی ارزان قیمت و با کیفیت عرضه شود.

کردستان را مهد منابع خدادادی، نیروی انسانی فرهیخته، منابع طبیعی خدادادی، پتاسنیل‌ها، معادن و … دانست و اظهار کرد: امید است در طرح توسعه مشاغل خانگی با همکاری تمامی دستگاه‌ها و مجموعه‌های دولتی و خصوصی بتوان گام مؤثر و مثبتی در هم‌افزایی پتانسیل‌های موجود استان برداشت.

وی افزود: طرح الگوی توسعه جدید مشاغل خانگی با کمک، همکاری و همراهی جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد واسطه‌ای و توسعه‌ای در هشت استان در حال انجام است که خوشبختانه استان کردستان نیز یکی از این استانهاست.

معاون جهاددانشگاهی کشور و رئیس سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان با بیان اینکه در حوزه مشاغل خانگی و مشاغل خٌرد کردستان یکی از پرپتانسیل‌ترین استان‌های کشور است، گفت: تمرکز در ایجاد مشاغل خانگی در کردستان بر کشاورزی، آی سی تی و گردشگری است.

وی دلیل این امر را معروفیت کردستان به صنایع دستی آن دانست و ادامه داد: کردستان در حوزه کشاورزی هم در بسیاری از محصولات سرآمد کشور است.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.