اتصال شبکه کارت‌های شتاب ایران به کشورهای روسیه و ترکیه

اتصال شبکه کارت‌های شتاب ایران به کشورهای روسیه و ترکیه در دستور کار بانک مرکزی قرار گرفته است.

اتصال شبکه کارت‌های شتاب ایران به کشورهای روسیه و ترکیه

عضو هیأت مدیره بانک پاسارگاد با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: هم‌اکنون اقدامات اتصال سوئیچ شبکه شتاب ایران با روسیه در حال انجام است.

به گزارش تجارت‌نیوز، این درحالی است که مذاکرات با مسئولان بانکی ترکیه نیز برای اینکه ایرانی‌ها براحتی بتوانند با کارت‌های شتاب خود دراین کشور از خدمات دریافت و پرداخت بهره‌مند شوند آغاز شده است.

بهشتی روی با اشاره به اقدام‌هایی که توسط بانک‌های ایرانی برای گسترش ارتباطات خارجی صورت می‌گیرد از افتتاح شعبه بانک پاسارگاد در هند در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: این شعبه کارگزار تمام بانک‌های کشور است.

وی گفت: در آخرین سفر رئیس جمهوری ایران به هند، نخست‌وزیر هندوستان اعلام کرد که بزودی شعبه بانک پاسارگاد در بمبئی افتتاح می‌شود.

به گفته وی، این بانک در نظر دارد در آینده سه شعبه در هندوستان راه‌اندازی کند و با افتتاح این شعبه نقل و انتقالات پول نفت بسیار تسهیل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته مبادلات تجاری ایران و هند بالغ بر ۱۳ میلیارد دلار می‌شد که با تاسیس یک بانک ایرانی در این کشور می‌توان بخش عمده پول نفت ایران دراین کشور را به ایران انتقال داد.

به گفته وی، ایران برای تاسیس شعبه در هند علاوه بر بمبئی شهرهای دهلی، حیدرآباد و احمد آباد را بررسی کرده است. به گفته بهشتی روی، بانک پاسارگاد بررسی‌هایی را برای افتتاح شعبه در کشورهای اسپانیا، روسیه، آفریقای جنوبی، ایتالیا و سوئیس انجام داده است.

 

منبع: ایران


این مطلب را به اشتراک بگذارید