کد خبر: 184269

اتمام طرح ساماندهی «تاق‌بستان» اعتبار می‌خواهد

مدیر پایگاه میراث جهانی بیستون و تاق‌بستان گفت: گیت ورودی و سالن معرفی مجموعه تاق بستان ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و درصورت تامین اعتبار برای نوروز ۹۷ افتتاح می‌شود.

تاق بستان+تجارت نیوز
سرویس کسب‌وکار -

حسین راعی با بیان اینکه طرح ساماندهی مجموعه تاریخی تاق‌بستان از تیرماه امسال آغازشده، اظهار کرد: بخشی از کار ساماندهی مربوط به گیت ورودی و سالن معرفی این مجموعه است.

به گزارش تجارت‌نیوز، راعی از پیشرفت ۵۰ درصدی این دو پروژه خبر داد و گفت: تاکنون ۲۵۰ میلیارد تومان برای راه اندازی گیت ورودی و سالن معرفی هزینه شده و برای اتمام پروژه به ۷۰۰ میلیون تومان دیگر اعتبار نیاز است.

به گفته مدیر پایگاه میراث جهانی بیستون و تاق بستان درصورت تامین به موقع اعتبار، گیت ورودی و سالن معرفی مجموعه تاق بستان برای نوروز ۹۷ افتتاح خواهند شد.

وی ساماندهی اولیه محوطه مجموعه از جمله مبلمان محیطی و سرریزها با اعتبار ۱۲۰ میلیون تومان را از دیگر اقدامات انجام شده در این مدت عنوان کرد.

راعی به تملک سه باب مغازه «دنده کبابی» همجوار محوطه تاق بستان با اعتبار سه میلیارد تومان طی سال گذشته اشاره کرد.

وی افزود: امسال کار تخریب این مغازه‌ها را انجام دادیم و طراحی کرده‌ایم که زمین این مغازه‌ها را به محوطه مجموعه اضافه کنیم.

 

منبع: ایسنا

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.52)
1338.3
7.0
مثقال طلا (%0.1)
736000
700
سکه امامی (%0)
1829000
دلار (%0)
4200
یورو (%0)
6775
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.