موضوعات داغ:
بررسی تجارت‌نیوز از وضعیت اجاره‌بها مناطق مختلف تهران در بهار امسال

اجاره‌بها مسکن در کدام منطقه تهران بیشتر گران شده است؟

اجاره‌بها مسکن در کدام منطقه تهران بیشتر گران شده است؟

در بهار امسال به طور متوسط اجاره‌بهای خانه در تهران نسبت به بهار سال گذشته 35 درصد گران‌تر شده است. بیشترین افزایش میزان اجاره‌بهای خانه در تهران مربوط به منطقه 22 بوده که متوسط اجاره‌ ماهانه به‌علاوه‎ سه‌ درصد وديعه‎ پرداختی برای اجاره‎ يک مترمربع زيربنای مسكونی 42.7 درصد رشد داشته است.

اجاره‌بهای خانه در منطقه 22 تهران نسبت به مناطق دیگر بیشتر افزایش داشته است.

به گزارش تجارت‌نیوز، آمارها نشان می‌دهد در بهار امسال به طور متوسط اجاره‌بهای خانه در تهران نسبت به بهار سال گذشته 35 درصد گران‌تر شده است.

بر اساس آمارهای منتشره از سوی مرکز آمار ایران، متوسط اجاره‌بها‎‌ی ماهانه به‌علاوه سه‌ درصد وديعه‎ پرداختی برای اجاره‎ يک مترمربع زيربنای مسكونی در تهران در بهار امسال به بیش از 40 هزار تومان رسید که نسبت به بهار سال گذشته 35 درصد رشد داشته است.

بررسی قیمت‌ها نشان می‌دهد بیشترین افزایش میزان اجاره‌بها خانه در تهران مربوط به منطقه 22 بوده که متوسط اجاره‎‌ ماهانه به‌علاوه‎ سه‌ درصد وديعه‎ پرداختی برای اجاره‎ يک مترمربع زيربنای مسكونی در این منطقه از 23 هزار تومان در بهار سال گذشته با رشد بیش از 42.7 درصد به 33 هزار تومان رسیده است.

کمترین میزان رشد مبلغ اجاره در تهران نیز مربوط به منطقه 16 بوده که در بهار امسال نسبت به بهار سال گذشته تنها 24 درصد افزایش داشته است.

در بهار امسال بیشترین اجاره‌بها مسکن در شهر تهران مربوط به مناطق یک و سه بوده، به طوری که متوسط اجاره‎‌ ماهانه به‌علاوه‎ی سه‌ درصد وديعه‎ پرداختی برای اجاره يک مترمربع زيربنای مسكونی در این مناطق به ترتیب 69 و 66 هزار تومان بوده است.

اجاره‌بها در مناطق 19 و 20 نیز کمترین میزان را نسبت به مناطق دیگر دارد، به طوری که متوسط اجاره‎‌ ماهانه به‌علاوه‎ سه‌ درصد وديعه‎ پرداختی برای اجاره‎ يک مترمربع زيربنای مسكونی در این مناطق در بهار امسال حدود 18 هزار تومان بوده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند