نایب رئیس اتحادیه املاک تهران در گفتگو با تجارت‌نیوز:

اجاره‌بهای مسکن بیشتر از تورم گران نمی‌شود

اجاره‌بهای مسکن بیشتر از تورم گران نمی‌شود

نایب رئیس اتحادیه املاک تهران می‌گوید: پیش‌بینی ما این است که رشد اجاره‌بهای مسکن حداکثر در سقف تورم است و بیشتر از آن از قدرت و توان مردم خارج است.

نایب رئیس اتحادیه املاک تهران درباره آینده بازار اجاره‌بهای مسکن به تجارت‌نیوز گفت: افزایش میزان تورم در بخش کلان اقتصاد و همچنین افزایش قیمت مسکن باعث افزایش قیمت اجاره‌بهای مسکن می‌شود. عموم موجران ما موجران حرفه‌ای و اجاره‌دار نیستند. در حقیقت اکثر آنها کسانی هستند که امرار معاششان از طریق اجاره تامین می‌شود. بنابراین زمانی که پای قرارداد می‌نشینند از مسائلی همچون قیمت بنزین، قیمت نان، قیمت تاکسی‌های آنلاین برای افزایش میزان نرخ اجاره‌بها صحبت می‌کنند. بنابراین این افراد خلاهای مالی را از دریافت اجاره می‌خواهند جبران ‌کنند.

حسام عقبایی افزود: در رشد اجاره‌بهای مسکن باید در نظر گرفت درآمد مستاجران ما که بیشتر از دهک‌های ضعیف و متوسط جامعه هستند بین ۲۰ تا ۲۲ درصد افزایش حقوق داشتند که این میزان حقوق افراد باید در تمام سبد خانوار گنجانده شود و تنها به سبد مسکن تعلق ندارد.

او اظهار کرد: پیش‌بینی ما این است که رشد اجاره‌بهای مسکن حداکثر در سقف تورم است و بیشتر از آن از قدرت و توان مردم خارج است.

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند