کد خبر: 217585

اجبار مایکروسافت برای بارگذاری نسخه جدید ویندوز ۱۰

مایکروسافت در تلاش است تا کاربران نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز ۱۰ را مجبور به مهاجرت به تازه‌ترین نسخه عرضه شده این سیستم‌عامل کند.

سرویس تکنولوژی -

مایکروسافت تلاش می‌کند کاربران در چرخه‌های به روزرسانی شش ماهه ویندوز ۱۰ حتما مشارکت یابند.

به گزارش تجارت‌نیوز، نکته‌ای که موجب اعتراض و ناراحتی کاربران شده این است که حتی اگر کاربران ویندوز ۱۰ قابلیت به روزرسانی خودکار این سیستم عامل را از کار بیندازند باز هم شاهد به روزرسانی آن هستند.

مایکروسافت در تلاش است به هر وسیله ممکن کاربران را به مهاجرت به آخرین نسخه از ویندوز ۱۰ یعنی نسخه Build 1709 وادار کند و هشدار داده که در آینده تنها از طریق این به روزرسانی می‌توان به وصله‌های امنیتی جدید دسترسی یافت.

به روزرسانی به این سیستم عامل برای کاربرانی که قابلیت به روزرسانی خودکار را هم فعال کرده باشند، به طور ناگهانی و بدون هشدار قبلی به آنها اتفاق می افتد.

پیش از این هم مایکروسافت به علت وادار کردن کاربران ویندوزهای قدیمی برای مهاجرت به ویندوز ۱۰ مورد انتقاد قرار گرفته بود و در نهایت فشارهای خود در این زمینه را متوقف کرد.

 

منبع: فارس

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.