کد خبر: 172269

اجرایی شدن افزایش قیمت نان در سراسر کشور

مدیرعامل اتحادیه سراسری نانوایان سنتی گفت: طرح افزایش قیمت نان از شنبه در تهران و با یک تا دو روز تاخیر در استان‌ها و شهرستان‌های کشور اجرایی می‌شود.

سرویس کشاورزی -

مدیرعامل اتحادیه سراسری نانوایان سنتی گفت: طرح افزایش قیمت نان از شنبه در تهران و با یک تا دو روز تاخیر در استان‌ها و شهرستان‌های کشور اجرایی می‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، قاسم زراعتکار؛ روز پنج‌شنبه در آیین گشایش یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آرد و نان که درمحل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزارشد در جمع خبرنگاران افزود: اجرای طرح افزایش قیمت نان در تهران به اتاق اصناف ایران واگذار شده و از روز شنبه در تهران به اجرا درمی‌آید.

وی اظهارداشت: افزایش قیمت در استان‌ها نیز با اعلام استانداری‌ها و فرمانداری‌ها با یک تا دو روز تاخیر اجرایی می‌شود.

زراعتکار تصریح کرد: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار و افزایش ۱۵ درصدی قیمت‌های جدید، نان بربری هفت هزار و ۵۰۰ ریال، نان سنگک ۹ هزار و ۲۰۰ ریال، نان تافتون سنتی چهار هزار و ۶۰۰ریال و نان لواش و تافتون گردان ۲ هزار و ۴۱۵ ریال می‌شود.

زراعتکار اضافه کرد: نانوایان نرخ‌های مصوب را رعایت کرده و با کیفیتی مناسب نان مصرفی مردم را عرضه کنند تا طبق دستور وزیر، موضوع یکسان‌سازی آرد اجرا شود.

وی اظهار کرد: با توجه به وضع فعلی افزایش هزینه‌های تمام شده تولید از جمله آب، برق، گاز و مزد کارگران، افزایش قیمت صورت پذیرفته در نهایت می‌تواند افزایش هزینه‌های تولید را جبران کند و سودی برای نانوایان ندارد.

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی کشور درباره وزن چانه نان گفت: وزن چانه هر نوع نان مشخص شده و همزمان با نرخ‌های جدید باید اعمال شود.

وی درباره رفع مشکل برگشت پول خرد به مردم گفت: در شرایط فعلی نرخ‌ها چنین تعیین شده و نانوایان برای رفع مشکل برگشت پول می‌توانند مابقی پول خرد را نان تکه‌ای بدهند.

گزارش‌ها نشان می‌دهند، قیمت نان یارانه‌ای از سال ۱۳۹۳ هیچ افزایش قیمتی نداشته است.

 

منبع: ایرنا

2 دیدگاه

 1. پوریا کیوانی  0  0

  سلام
  آقای زرعتکار تو ایران زندگی میکنند؟
  نان سنگک الان ۱۰۰۰۰ریال بربری ۱۰۰۰۰ریال پس با این حساب نون قراره ارزون بشه.
 2. 0  0

  این چه جورنرخ گذاری هست الان نان سنگک ۹۲۰تومان تعیین شده آیانانوایی میتواند۸۰تومان باقیمانده راپس دهدنمیتواندپس راهکاری بایداندیشید.بهترین راهکاراینست که کارت نان دهندهمانندکارت مترو واتوبوس هرچقدرنان خواستی کارت بکشی ونگران پول خردآنهم نباشی.

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0)
1313.8
مثقال طلا (%0.61)
659500
4000
سکه امامی (%0.37)
1606000
6000
دلار (%0.31)
4764
15
یورو (%0.21)
5853
12
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.