اجرای سیاست‌های جدید ارزی در 48 ساعت آتی

اجرای سیاست‌های جدید ارزی در 48 ساعت آتی

گفته‌های رئیس کل جدید بانک مرکزی درباره بسته سیاست‌های جدید ارزی با تایید امروز صبح معاون رئیس‌جمهوری همراه شد و عصر امروز رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اجرای این برنامه‌ها در 48 ساعت آتی خبر داد.

گفته‌های رئیس کل جدید بانک مرکزی درباره بسته سیاست‌های جدید ارزی با تایید امروز صبح معاون رئیس‌جمهوری همراه شد و عصر امروز رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اجرای این برنامه‌ها در 48 ساعت آتی خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، رئیس کل جدید بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ششم مردادماه در آیین معارفه خود مواردی مانند حفظ قدرت ارزی کشور و اعتبار بانک مرکزی، اصلاح ناترازی در شبکه بانکی، جلوگیری از بی‌انضباطی، مهار نقدینگی با ابزارهای پولی و بانکی، حمایت از صادرات پایدار و بازار سرمایه و سیاست‌گذاری پولی بر مبنای علمی را از مهم‌ترین اولویت‌های کنونی برشمرد.

«عبدالناصر همتی» اعلام کرد: برنامه‌هایی را در این زمینه به رئیس‌جمهوری ارائه کرده‌ام.

معاون اول رئیس‌جمهوری نیز صبح امروز (نهم مردادماه) به انتصاب رئیس کل جدید بانک مرکزی اشاره کرد و گفت که سیاست‌های جدید تیم اقتصادی دولت به‌زودی اعلام می‌شود.

در همین پیوند، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پس از پایان نشست اعضای این کمیسیون با وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: تعامل جدیدی بین مجلس و دولت برای ساماندهی بازار ارز آغاز شده است و بر پایه اعلام مسوولان، در 48 ساعت آینده سیاست‌های جدید ارزی اجرایی می‌شود.

به گزارش تارنمای خانه ملت، «محمدرضا پورابراهیمی داورانی» افزود: با گذشت حدود سه ماه از اجرای سیاست‌های اشتباه ارزی، توافقاتی صورت گرفته و با رئیس جدید بانک مرکزی نیز در 2 روز گذشته مذاکراتی شده است تا سیاست‌های جدید ارزی به صورت تخصصی اعمال شود.

پورابراهیمی داورانی اضافه کرد: فضای مثبتی حاکم شده و نخستین گام دولت برای تحول در فضای اقتصادی، اعلام سیاست‌های جدید ارزی با تکیه بر رویکرد تخصصی است.

لزوم اصلاح راهبردها و رویکردهای اقتصادی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: متناسب با شرایط کنونی اقتصاد باید از اشخاصی که در موضوعات کلان اقتصادی خلاقند و توانایی دارند با هماهنگی، کارها را پیگیری کنند استفاده کرد.

وی تاکید کرد «بنابراین به ترمیم تیم اقتصادی دولت نیاز است».

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته مهم‌تر از ترمیم تیم اقتصادی دولت به معنای تغییر شخص حقیقی، این است که راهبردها و رویکردها اصلاح شود.

«چنانچه افراد در تیم اقتصادی دولت تغییر کنند اما سیاست‌ها تغییری نکند، تحول اقتصادی مورد نظر مردم و مسوولان اتفاق نمی‌افتد».

امروز وزیر امور اقتصادی و دارایی همراه با برخی مدیران این وزارتخانه برای حضور در دومین نشست مربوط به بررسی استیضاح خود به کمیسیون اقتصادی مجلس رفته بودند و به پرسش‌های نمایندگان درباره گمرک، بیمه، بازار سرمایه، حوزه اموال تملیکی، سازمان خصوصی‌سازی، سازمان حسابرسی، معاونت بیمه و بانک وزارت اقتصاد پاسخ دادند.

 

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند