اجرای گام دوم سیاست‌های مقاومت اقتصادی از فردا

اجرای گام دوم سیاست‌های مقاومت اقتصادی از فردا

رییس کل بانک مرکزی در یادداشت اینستاگرامی نوشت: با سیاست‌ها و اقدامات درست، علی رغم تشدید مشکلات معیشتی مردم، برنامه اصلی آمریکا تا حدودی شکست خورد. از فردا، با اولویت رسیدگی به هموطنان آسیب دیده از سیل، گام دوم را با قدرت برداریم.

به گزارش تجارت‌نیوز،عبدالناصر همتی در تازه‌ترین یادداشت اینستاگرامی نوشت: سال 98 را صاحبنظران از دو زاویه پیش‌بینی می کنند:

1-تشدید مشکلات: تأثیر بیشتر تحریم‌های آمریکا ۔ کاهش درآمدهای نفتی تشدید تورم رکودی- هجوم نقدینگی – کاهش بیشتر رشد اقتصادی و …

2- غلبه بر مشکلات: کند شدن تیغ تحریم‌ها – افزایش مبادلات با همسایگان و کشورهای دوست۔ کاهش قابل توجه واردات غیرضرور – رونق تولید ملی – افزایش صادرات غیر نفتی – کنترل بازار ارز – توان مهار نقدینگی و … در یک جنگ اقتصادی تمام عیار و با علم بر توانایی ها، از زاویه دوم، که زاویه مقاومت اقتصادی است، با سیاستگذاری درست و هماهنگ می توانیم تلاشهای دشمن را خنثی کنیم.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین نوشت: در سال 97 نیز با القائات آمریکا در مقاطعی، چند صباحی فضای ناامیدی در کشور حاکم شد، اما با سیاست‌ها و اقدامات درست، علی رغم تشدید مشکلات معیشتی مردم، برنامه اصلی آمریکا تا حدودی شکست خورد.

همتی نوشت که از فردا، با اولویت رسیدگی به هموطنان آسیب دیده از سیل، گام دوم را با قدرت برداریم. سیاستهای امسال بسیار تعیین کننده است.

منبع: تسنیم

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند