کد خبر: 188285

احتمال آزمایش DNA از پیکر یافته‌شده نفتکش ایرانی

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از احتمال اخذ آزمایش DNA از پیکر ملوان نفتکش ایرانی به دلیل عدم امکان شناسایی این پیکر خبر داد.

نفتکش+تجارت نیوز
سرویس کسب‌وکار -

هادی حق‌شناس درباره شناسایی جسد یکی از خدمه پیدا شده نفتکش سانحه دیده ایرانی در آب‌های چین اظهار داشت: جسد این سرنشین کشتی سانچی به بندر شانگهای منتقل شده است اما به دلیل برخی مسائل قابل شناسایی نیست و باید آزمایش دی ان ای از پیکر این ملوان ایرانی گرفته شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، حق‌شناس با بیان اینکه اطفای سانچی همچنان ادامه دارد گفت: خوشبختانه از حجم آتش این نفتکش کاسته شده و عملیات اطفای حریق با سرعت بیشتری ادامه دارد.

وی افزود: ضمن اینکه این کشتی تاکنون غرق نشده و روی آب شناور است؛ بعید می‌دانیم که در ساعات آتی دچار غرق شدگی شود. امیدواریم کشتی همچنان روی آب باقی بماند.

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به پرسشی درخصوص جدا شدن یکی از قایق‌های نجات این نفتکش تصریح کرد: در لحظه‌ای که این شناور دچار سانحه شد، انفجار صورت گرفته و یکی از قایق‌های نجات از آن کنده شده است.

وی ادامه داد: بنابراین آنچه گفته می‌شود که خدمه امکان فرار داشتند، صحت ندارد. این اظهارات از روی بی‌اطلاعی افراد اعلام می‌شود.

به گفته حق‌شناس، این نفتکش ۵ مخزن داشته و هر یک حاوی ۲۰ هزار تن میعانات گازی بوده‌اند که اشتعال پذیری آن از بنزین هم بیشتر است بنابراین در لحظه انفجار اولیه هیچ یک از خدمه امکان فرار نداشته‌اند. با این حال امیدواریم بتوانیم ردی از خدمه مفقود شده بیابیم.

عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: هیئت اعزامی ایرانی وارد بندر شانگهای شده و در صحنه سانحه حضور دارند و در حال ارسال لحظه به لحظه گزارش از وضعیت نفتکش ایرانی و خدمه آن به سازمان بنادر هستند.

 

منبع: مهر

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.12)
1327.0
1.54
مثقال طلا (%0.41)
609900
25,000
سکه امامی (%0.26)
1511000
40,000
دلار (%0.27)
4410
120
یورو (%0.2)
5538
110
ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.