احتمال تعطیلی کارخانه‌های تولیدی سنگ آهن

احتمال تعطیلی کارخانه‌های تولیدی سنگ آهن

عضو هیئت‌مدیره انجمن سنگ آهن ایران گفت: تصمیم دولت مبنی بر افزایش تعرفه سنگ آهن موجب بیکار شدن برخی از کارخانه‌های تولیدی در این حوزه می‌شود.

محسن یزدانی عضو هیئت مدیره انجمن سنگ آهن ایران ضمن اشاره به افزایش تعرفه صادرات سنگ آهن در بودجه 97، اظهار کرد: باافزایش تعرفه صادرات سنگ آهن صد در صد مخالف هستیم و منطق درستی در پشت این تصمیم‌گیری وجود ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی در ادامه افزود: اگر بخش‌های دولتی و نیمه‌دولتی می‌توانستند محصول سنگ آهن را به صورت نقدی خریداری کنند، اعتراضی به افزایش تعرفه صادرات سنگ آهن نداشتیم، اما اکنون بسیاری از تولیدکنندگان سنگ آهن از کارخانه‌های فولاد طلبکارند.

یزدانی تاکید کرد: شرکت‌هایی مانند فولاد مبارکه اصفهان نزدیک به یک سال است که بدهی کارخانه‌های سنگ آهن را تسویه نکرده‌اند و کاهش صادرات به دلیل بالا رفتن تعرفه‌ها در سال آینده تنها فشار را بر روی کارخانه سنگ آهن بیشتر خواهد کرد.

عضو هیئت‌مدیره انجمن سنگ آهن ایران اذعان کرد: در صورتیکه مصرف داخلی در حوزه سنگ آهن زیاد بوده و خریداران هم نقد پرداخت کنند، به‌طور حتم سنگ آهنی خود علاقه‌ای به صادرات نخواهند داشت.

وی در پایان تاکید کرد: تصمیم دولت مبنی بر افزایش تعرفه سنگ آهن موجب بیکار شدن برخی از کارخانه‌های تولیدی در این حوزه خواهد شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند