استاندار تهران عنوان کرد:

احتمال تمدید دو هفته‌ای ساعت کار ادارات تهران

احتمال تمدید دو هفته‌ای ساعت کار ادارات تهران

استاندار تهران از احتمال تمدید دو هفته‌ای مصوبه تغییر ساعت کار ادارات تهران به علت استفاده از سیستم‌های سرمایشی در مرداد ماه خبر داد.

محمد حسین مقیمی گفت: به علت کمبود آب پشت سدهای کشور، برقی که از نیروگاه‌های آبی تولید می‌شود ۹ هزار مگاوات در سال است که با توجه به کاهش بارش‌ها این میزان به ۵ هزار مگاوات رسیده و باید این کمبود تولید برق را مدیریت کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، استاندار تهران ادامه داد: بر اساس مصوبه هیات دولت، استانداران در استان‌های مختلف باید درخصوص مدیریت مصرف برق تصمیم بگیرند و در استان تهران مقرر شد ساعت کار ادارات و دستگاه های اجرایی مستقر در استان تغییر یابد.

مقیمی درباره رعایت نشدن مصوبه تغییر ساعت کار در برخی ادارات اضافه کرد: براساس مصوبه دولت اگر سازمان‌ها و دستگاه‌هایی که فعالیت‌های خاص دارند و نیاز است به گونه‌ای دیگر این ساعت کار را تنظیم کنند، اختیار با بالاترین مقام آن دستگاه است، در غیر اینصورت با متخلفان برخورد می‌شود.

مقیمی افزود: براساس مصوبه دولت سیستم‌های سرمایشی ادارات باید در زمان اوج مصرف که ساعت ۱۳ تا ۱۶ است خاموش شود و حداقل استفاده از آنها صورت پذیرد.

استاندار تهران تصریح کرد: در این زمینه بسیاری از سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی و دولتی از همان روزهای اول یعنی ۱۳ تیرماه، تغییر ساعت را اعلام کردند که جای تشکر دارد و بنا بر اعلام شرکت برق منطقه‌ای فقط در شهر تهران ۳۰۰ مگاوات صرفه‌جویی صورت گرفت.

وی افزود: در واقع این تصمیم و تغییر ساعت کار ادارات برای آن است که میزان قطع برق منازل مسکونی تا حد امکان کاهش یابد و در این زمینه همه دستگاه‌های دولتی، شهرداری‌ها و قوه قضاییه باید درخصوص اجرای این مصوبه همکاری های لازم را مبذول دارند.

مقیمی تاکید کرد: با توجه به ادامه روند بالارفتن دمای هوا و افزایش مصرف برق به واسطه استفاده از سیستم‌های سرمایشی، احتمال تمدید دو هفته‌ای مصوبه تغییر ساعت کار ادارات در مرداد وجود دارد.

 

منبع: ایبنا

برچسب‌ها
استاندار تهران برق
ارسال نظر
نام *
نام
ایمیل
ایمیل
نظر شما *
نظر شما
* لطفا حاصل عبارت را در جعبه متن روبرو وارد کنید 9 + 0 =

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند