وزیر کار خبر داد:

اختصاص بیمه بیکاری در دوران تحریم به کارگاه‌ها

علی ربیعی با بیان اینکه دولت سیاست تثبیت شغل را برای شرایط تحریمی در نظر گرفته است، گفت: این سیاست به معنای پرداخت بیمه بیکاری در داخل کارگاه است و برای دوران تحریم‌ها هدف‌گذاری شده است.
اختصاص بیمه بیکاری در دوران تحریم به کارگاه‌ها

ربیعی با اشاره به اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای آینده ۶ برنامه اشتغال دارد، یادآور شد: سیاست تثبیت شغل را برای شرایط تحریمی در نظر گرفته‌ایم تا بیمه بیکاری در داخل کارگاه پرداخت شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دولت سیاست تثبیت شغل را برای شرایط تحریمی در نظر گرفته است، گفت: این سیاست به معنای پرداخت بیمه بیکاری در داخل کارگاه است و برای دوران تحریم‌ها هدف‌گذاری شده است.

وی گفت: امروز افرادی را با فکرهای خلاق در بحث اشتغال داریم که از آنها برای بهبود شرایط استفاده می‌کنیم.

وی با اشاره به پیشرفت طرح پرداخت تسهیلات برای اشتغال روستایی گفت: هماهنگی بین دستگاهی ایجاد شده است و بیش از ۸ هزار میلیارد تومان طرح به بانک‌ها رفته است.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با اشاره به آغاز به کار سامانه جامع روابط کار ادامه داد: فعالیتی را آغاز کرده‌ایم که براساس آن هر ایرانی یک کد اشتغال داشته باشد بدین ترتیب که سامانه بانک اشتغال ایرانیان را برای این طرح ایجاد کردیم. این امرکمک می‌کند که درشرایط خاص مقررات درستی تعیین شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هدف از آغاز به کار سامانه اشتغال (شناسنامه کار) را افزایش امنیت شغلی کارگران عنوان کرد و گفت : این سامانه به افزایش امنیت شغلی کارگران می‌افزاید.

وی همچنین گفت: سامانه اشتغال، امکان برنامه‌ریزی برای افراد بیکار را فراهم می‌کند. در این سامانه همه اعترافات و مراحل رسیدگی به آنها ثبت و بررسی خواهد شد. شناسایی بنگاه‌های مشکل‌دار از دیگر امکانات این سامانه است.

ربیعی با اشاره به اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای آینده ۶ برنامه اشتغال دارد، یادآور شد: بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان بودجه در تبصره ۱۸بودجه برای اشتغال اختصاص یافته چراکه ممکن است در شرایط تحریم برخی بنگاه‌ها میزان اشتغالشان کاهش یابد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به فعالیت‌های مشترک این وزارتخانه با دستگاه‌های دیگر گفت: یکی از فعالیت‌های مشترک، ایجاد کد شغل برای همه ایرانیان است که بیش از ۱۳ میلیون کد شغل در سازمان تامین اجتماعی وجود دارد و همچنین تعداد کارمندان و بازنشستگان کشور به این کد شغل اضافه خواهند شد.

ربیعی با تاکید بر اینکه هر ایرانی که وارد بازار کار شود کد شغل خواهد گرفت، افزود: دومین کار مشترک، شناسه رفاهی ایرانیان که از دهک‌های پایین شروع و به دهک‌های بالا رسیده‌ایم. در حقیقت این واحد خدمات رفاهی با اتکا به پایگاه اطلاعاتی رفاهی ایرانیان تشکیل شده است و در بسیاری از موارد مانند آمار بازماندگی از تحصیل از این پایگاه استفاده خواهیم کرد. سومین کار مشترک، در حوزه سلامت بوده است. با کارهای صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود در مرحله اول ۱۰ درصد کاهش هزینه‌های درمانی صورت بگیرد.

وی کار مشترک چهارم را طرح تکاپوی اشتغال در حوزه‌های آی‌سی‌تی عنوان کرد و گفت که از سال‌های ۹۴ تا ۹۶ نتایج خوبی از این طرح به دست آمده است.

 

منبع: فارس

این مطلب را به اشتراک بگذارید