اختصاص ۲۵ هزار تن برنج به هیات‌های مذهبی

25 هزار تُن برنج با نرخ مصوب بین هیات‌های مذهبی شناسنامه‌دار، برای تنظیم بازار ماه محرم توزیع می‌شود.

اختصاص ۲۵ هزار تن برنج به هیات‌های مذهبی

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از تخصیص و توزیع ۲۵ هزار تن برنج با نرخ مصوب بین هیات‌های مذهبی شناسنامه‌دار، برای تنظیم بازار ماه محرم خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از تارنمای شرکت بازرگانی دولتی ایران، «یزدان سیف» گفت:‌ براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور، ۲۵ هزار تن برنج شامل ‌۱۰ هزار تن برنج هندی باسماتی ۱۱۲۱ و ۱۵ هزار تن برنج pr11 هندی در ماه محرم امسال از طریق شرکت‌های غله و خدمات بازرگانی مناطق چهارده گانه یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه میان هیات‌های مذهبی توزیع می‌شود.

به گفته وی، توزیع همه برنج pr11 با قیمت مصوب در فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه سراسر کشور صورت می‌گیرد.

سیف ادامه داد: هیات‌های مذهبی برای دریافت برنج باید با حواله سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به شرکت غله و خدمات بازرگانی یا فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه استان مربوطه مراجعه کنند.

توزیع نامحدود شکر

معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین از توزیع نامحدود شکر در شرکت‌های غله و خدمات بازرگانی مناطق چهارده‌گانه به قیمت هر کیلوگرم ۲۵ هزار و ٢٠٠ ریال خبر داد.

ماه محرم از جمعه سی‌ویکم شهریورماه جاری آغاز می‌شود و تا بیست و هشتم مهرماه ادامه دارد؛ همه‌ساله در دهه نخست این ماه، مردم در تکایا و حسینه‌ها به سوگواری می‌پردازند و یاد سالار شهیدان (علیه السلام) را زنده نگه می‌دارند.

هرساله با افزایش تقاضای کالاهای مصرفی هیات‌های مذهبی در ماه‌های محرم و صفر برای جلوگیری از افزایش قیمت و با هدف تنظیم بازار، گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج و شکر با قیمت مصوب در سراسر کشور توزیع می‌شود.

امسال بر اساس سخنان مقام های مسوول وزارت جهاد کشاورزی، هیچ‌گونه کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

مردم می توانند هرگونه شکایت درباره قیمت یا کیفیت کالاها را به سامانه ۱۲۴ نظارت بر گران‌فروشی و تخلف اصناف وزارت صنعت، معدن و تجارت و سامانه ۱۳۵ تعزیزات کشوری اعلام کنند.

 

منبع: ایرنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید