اختصاص 500 هزار میلیارد ریال به طرح‌های تولید و اشتغال

اختصاص 500 هزار میلیارد ریال به طرح‌های تولید و اشتغال

ولی‌الله سیف از تخصیص 200 هزار میلیارد ریال به وام‌های کوچک و بزرگ، 200 هزار میلیارد ریال به ایجاد اشتغال روستایی و مشاغل خانگی و 100 هزار میلیارد ریال برای نوسازی خطوط تولید خبر داد.

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از تخصیص 200 هزار میلیارد ریال به وام‌های کوچک و بزرگ، 200 هزار میلیارد ریال به ایجاد اشتغال روستایی و مشاغل خانگی و 100 هزار میلیارد ریال برای نوسازی خطوط تولید خبر داد.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز (دوشنبه) ولی‌الله سیف در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی حضور یافت و با اعضای این کمیسیون به گفت‌وگو پرداخت.

به نوشته تارنمای خانه ملت، سیف یکی از اقدام‌های امسال بانک مرکزی را تخصیص 500 هزار میلیارد ریالی به چند بخش خاص دانست و افزود: با این کار امیدواریم اثر مثبتی در تحرک اقتصادی کشور ایجاد کنیم.

وی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های جدی که بانک مرکزی باید دنبال کند سر و سامان دادن به موسسه‌های مالی است.

همکاری با قوه قضاییه درباره موسسه‌های غیرمجاز

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از همکاری قوه قضاییه برای حل مشکلات موسسه‌های مالی و اعتباری خبر داد و گفت: قوه قضاییه تلاش می‌کند دارایی‌هایی را که از محل اموال مردم تهیه شده است درهر شرایطی برگرداند تا سپرده‌های مردم پرداخت شود.

وی تاکید کرد باید به دستگاه قضایی فرصت لازم داده شود و افزود: رئیس قوه قضاییه برای حل مشکلات موسسه‌های مالی و اعتباری دستور جدی داده است.

نتایج نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درباره نشست امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: در نشست امروز شرایط اقتصادی کشور بررسی شد و بانک مرکزی با توجه به وظایف ذاتی خود تلاش دارد برای حفظ آرامش اقتصادی کشور با توجه به روند تورم و رشد اقتصادی اقدام کند.

سیف درباره توقیف برخی حساب‌های موسسه کاسپین گفت: در پی شکایت برخی سپرده‌گذاران، چندین حساب توقیف شده بود و اکنون با دستور دستگاه قضایی بخشی از این حساب‌ها آزاد شده است تا به دنبال آن، پرداخت‌ها تا کمتر از 2 میلیارد ریال (200 میلیون تومان) انجام گیرد.

یازدهم مردادماه امسال رئیس کل بانک مرکزی از نهایی‌شدن تعیین تکلیف آخرین موسسه‌های غیرمجاز خبر داد و گفت: با تفاهم‌های انجام شده بانک‌های تجارت، آینده و موسسه اعتباری ملل مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های موسسه‌های البرز ایرانیان، افضل توس و وحدت (آرمان) را عهده‌دار شدند.

 

منبع: ایرنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند