اختیارات آموزشی دانشگاه‌ها افزایش می‌یابد

اختیارات آموزشی دانشگاه‌ها افزایش می‌یابد

معاون آموزشی وزارت علوم از ابلاغ آیین‌نامه آموزشی در بخش کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری قبل از پایان سال خبر داد و گفت: بر اساس این آیین‌نامه، دانشگاه‌ها از سال آینده اختیارات بیشتری در حوزه آموزشی خواهند داشت.

دکتر مجتبی شریعتی ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: آیین‌نامه‌های آموزشی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مورد بررسی قرار گرقته است و بر اساس آن درصد قابل توجهی از اختیارات آموزشی از سال 97 به دانشگاه‌ها واگذار خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضردر مرحله نهایی تدوین آیین‌نامه‌های فوق هستیم و تلاش داریم تا قبل از پایان سال به دانشگاه‌ها ابلاغ کنیم تا از ابتدای سال آینده اختیارات دانشگاه‌ها در برنامه ریزی‌ها آموزشی بیشتر شود.

معاون آموزشی وزارت علوم خاطر نشان کرد: آیین نامه‌های آموزشی کارشناسی،‌ کارشناسی ارشد و دکتری عمدتا دانشگاه‌های سطح یک و دو را شامل خواهد شد و دانشگاه‌های سطح سه و چهار نیز از دانشگاه‌های معین خود در استان که آنها نیز سطح یک و دو هستند، استقبال خواهند کرد.

دکتر شریعتی تمرکززدایی در آموزش عالی را هدف اصلی تدوین آیین‌نامه فوق دانست و گفت: برنامه وزارت علوم برای تفویض اختیار دانشگاه‌ها از دو سال پیش آغاز شده است و تا پایان امسال بخش عمده‌ای از آیین نامه‌های آموزشی در بخش کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشگاه‌ها واگذار می‌شود؛ البته دانشگاه‌ها نیز با این تفویض اختیار باید مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشند.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند