ادامه مذاکرات برای راه‌اندازی جایگاه‌های تک‌سکویی

ادامه مذاکرات برای راه‌اندازی جایگاه‌های تک‌سکویی

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از ادامه مذاکره بخش خصوصی با شهرداری برای راه‌اندازی جایگاه‌های تک‌سکویی در تهران و دیگر استان‌ها خبر داد.

سیدمحمدرضا موسوی‌خواه با اشاره به جایگاه‌های تک‌سکویی در سراسر کشور گفت: اصفهان با ۱۷ جایگاه در صدر استان‌های دارای جایگاه‌های تک سکویی قرار دارد. قم صاحب ۶ و تهران صاحب ۵ جایگاه تک‌سکویی هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با تاکید بر اینکه مذاکره برای تاسیس جایگاه‌های تک‌سکویی ادامه دارد، تصریح کرد: قرار است جایگاه‌های دیگر در نقاط مختلف تهران تاسیس شود و در این راستا بخش خصوصی در حال مذاکره و هماهنگی با شهرداری است.

بر اساس این گزارش، یکی از مشکلات شهرهای بزرگ از جمله تهران برای راه‌اندازی جایگاه‌های سوخت گران بودن زمین است.

یکی از راهکارهایی که برای حل این مشکل در نظر گرفته شده راه‌اندازی جایگاه‌های کوچک سوخت است و برای اجرای این طرح شرکت‌های برند وارد شده و جایگاه‌های کوچک سوخت را با همکاری شهرداری‌ها راه‌اندازی می‌کنند.

البته صلاحیت شرکت‌های برند توسط شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تایید می‌شود و مکانی که جایگاه‌های کوچک باید احداث شوند نیز توسط این شرکت تعیین و تایید می‌شود.

سناریوی احداث و راه‌اندازی جایگاه‌های کوچک سوخت در اصفهان و قم اجرا شده و چند شهر دیگر از جمله تبریز و مشهد نیز از این طرح استقبال کرده‌اند.

 

منبع: ایسنا

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند