ارائه تسهیلات بانکی به ۲۹۲ قطعه‌ساز

معاون مالی و اقتصادی گروه سایپا از پرداخت تسهیلات بانکی به ۲۹۲ قطعه‌ساز طرف قرارداد از سوی بانک مهر اقتصاد خبر داد.

ارائه تسهیلات بانکی به ۲۹۲ قطعه‌ساز

مهدی محمدرضایی، امروز در مراسم مبادله تفاهمنامه سایپا با بانک مهر اقتصاد، اظهار کرد: تقویت توان مالی قطعه‌سازان از اولویت‌های سایپا در دور جدید فعالیت‌ها است و در این‌ راستا تفاهمنامه‌ای با بانک مهر اقتصاد منقعد شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی با بیان این که طبق این تفاهمنامه بانک مهر اقتصاد تسهیلات مالی را در اختیار قطعه‌سازان طرف قرارداد قرار می‌دهد، خاطر نشان کرد: تاکنون ۲۹۲ قطعه ساز از تسهیلات مربوطه استفاده کرده‌اند و ۱۸۵ قطعه‌ساز نیز در مرحله تشکیل پرونده برای اخذ تسهیلات قرار دارند.

وی ادامه‌ داد: در پرداخت این تسهیلات از سوی این بانک، سایپا حمایت‌های لازم را در زمینه تضمین باز پرداخت انجام می‌دهد و در این فرایند طرف حساب و متعهد بانک مهر اقتصاد است.

معاون مالی و اقتصادی گروه خودروسازی سایپا در ادامه‌، خاطر نشان کرد: در این طرح حمایت از قطعه‌سازان داخلی و تقویت توان مالی آنها در راستای پیش برد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید داخلی صورت گرفته است.

در این نشست مجتبی جمشید پور، رییس اداره اعتبارات بانک مهر اقتصاد نیز اظهار کرد: بر اساس تفاهمنامه منعقده با سایپا در دو ماه اخیر مبلغ ۴۴۴۳ میلیارد ریال تسهیلات به قطعه‌سازان پرداخت شده است.

وی خاطر نشان کرد: سود این تسهیلات ۱۸ درصد بوده و باز پرداخت آن ۳۸ ماهه است که صرف تقویت توان مالی قطعه‌سازان می‌شود.

 

منبع: ایسنا


این مطلب را به اشتراک بگذارید