زمان ارائه گزارش صورت‌های مالی بانک‌ها

زمان ارائه گزارش صورت‌های مالی بانک‌ها

رئیس سازمان حسابرسی با بیان زمان ارائه گزارش‌های مربوط به صورت‌های مالی بانک‌ها، وضعیت صورت‌های مالی سال ۹۵ بانک صادرات را اعلام کرد.

اکبر سهیلی‌پور درباره آخرین وضعیت تهیه گزارش‌های لازم برای صورت‌های مالی بانک‌هایی که سازمان حسابرسی، حسابرس و بارزس قانونی آنها بوده، اظهار داشت: طبق توافقی که با وزارت اقتصاد و بانک مرکزی به عمل آمده، قرار شده بود صورت‌های مالی بانک‌ها با مقررات جدید تهیه و ارایه شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی ادامه داد: در این میان با اصلاح یک مورد مربوط به طبقه‌بندی، همه بانک‌های دولتی و خصوصی تحت حسابرسی این سازمان، اقدام به ارائه صورت‌های مالی کرده‌اند.

این مقام مسئول در برابر این سوال که با این اوصاف سازمان حسابرسی چه زمانی، گزارش‌های لازم را تهیه و به بانک‌ها و بانک مرکزی ارائه می‌دهد تا زمینه برگزاری مجمع سالانه مربوط به سال 95 برخی بانک‌ها فراهم شود؟ گفت: انتظار می‌رود طی چند روز و حداکثر تا هفته آینده این گزارش‌ها نهایی و ارائه شود.

سهیلی‌پور در مورد وضعیت صورت‌های مالی سال 95 بانک صادرات که تاکنون دو بار گزارش حسابرسی و دو پیش‌نویس هم تهیه شده اما با ایرادات بانک مرکزی روبرو شده ، توضیح داد: با توجه به موارد اعلامی بانک مرکزی، انتظار می‌رود گزارش این بانک هم نهایی و امکان برگزاری مجمع با مجوز بانک مرکزی فراهم شود.

 

منبع: بورس پرس

نظرات
سردبیر تجارت‌نیوز پیشنهاد می‌کند