ت
کد خبر: 174855

ارزش افزوده کارگاه‌های بازرگانی و خدماتی اعلام شد

براساس نتایج طرح جامع بازرگانی، ارزش مصرف واسطه کارگاه‌های بازرگانی و خدماتی، ٢۴ درصد ستانده‌های این کارگاه‌ها را تشکیل می‌دهد.

سرویس کسب‌وکار -

٣٠ درصد پرداخت‌های کارگاه‌های بازرگانی و خدماتی بابت اجاره بنا و ساختمان، ١۶ درصد از پرداختی‌های این کارگاه‌ها برای ملزومات غیر اداری و ١۴ درصد آن به مالیات وعوارض اختصاص دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، ارزش مصرف واسطه کارگاه‌های بازرگانی و خدماتی، ٢۴ درصد ستانده‌های این کارگاه‌ها را تشکیل می‌دهد.

به عبارتی ارزش افزوده کارگاه‌های بازرگانی و خدماتی ٧۶ درصد ارزش ستانده‌های این کارگاه‌ها است که در کارگاه‌های با فعالیت خدمات مالی ١٠ درصد، معماری و مهندسی ١١ درصد، عمده‌فروشی ١۴ درصد و کارگاه‌های با فعالیت‌های انتشاراتی ١۶ درصد، جزو کارگاه‌های با کمترین هزینه‌های واسطه‌ای به شمار می‌روند.

همچنین کارگاه‌های با فعالیت تهیه صرف غذا و نوشیدنی با ۴۵ درصد، تعمیر رایانه و کالاهای خانگی با ٣٨ درصد، تولید فیلم سینمایی، ویدیویی و برنامه‌های تلویریونی با ٣٣ درصد، کارگاه‌های تبلیغاتی و بازارپژوهی با ٢٧ درصد، جزو کارگاه‌های با بیشترین هزینه‌های واسطه‌ای محسوب می‌شوند.

٣٠ درصد پرداخت‌های کارگاه‌های بازرگانی و خدماتی بابت اجاره بنا و ساختمان، ١۶ درصد از پرداختی‌های این کارگاه‌ها برای ملزومات غیر اداری و ١۴ درصد آن به مالیات و عوارض اختصاص دارد.

 

منبع: مهر

گزیده‌های وب

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

بازار

اونس طلا (%0.18)
1241.3
2.24
مثقال طلا (%0.09)
554300
5,000
سکه امامی (%0.22)
1413500
31,000
دلار (%0)
4205
0
یورو (%0.26)
5036
130

در آکادمی تجارت بخوانید

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.