کد خبر: 174855

ارزش افزوده کارگاه‌های بازرگانی و خدماتی اعلام شد

براساس نتایج طرح جامع بازرگانی، ارزش مصرف واسطه کارگاه‌های بازرگانی و خدماتی، ٢۴ درصد ستانده‌های این کارگاه‌ها را تشکیل می‌دهد.

سرویس کسب‌وکار -

٣٠ درصد پرداخت‌های کارگاه‌های بازرگانی و خدماتی بابت اجاره بنا و ساختمان، ١۶ درصد از پرداختی‌های این کارگاه‌ها برای ملزومات غیر اداری و ١۴ درصد آن به مالیات وعوارض اختصاص دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، ارزش مصرف واسطه کارگاه‌های بازرگانی و خدماتی، ٢۴ درصد ستانده‌های این کارگاه‌ها را تشکیل می‌دهد.

به عبارتی ارزش افزوده کارگاه‌های بازرگانی و خدماتی ٧۶ درصد ارزش ستانده‌های این کارگاه‌ها است که در کارگاه‌های با فعالیت خدمات مالی ١٠ درصد، معماری و مهندسی ١١ درصد، عمده‌فروشی ١۴ درصد و کارگاه‌های با فعالیت‌های انتشاراتی ١۶ درصد، جزو کارگاه‌های با کمترین هزینه‌های واسطه‌ای به شمار می‌روند.

همچنین کارگاه‌های با فعالیت تهیه صرف غذا و نوشیدنی با ۴۵ درصد، تعمیر رایانه و کالاهای خانگی با ٣٨ درصد، تولید فیلم سینمایی، ویدیویی و برنامه‌های تلویریونی با ٣٣ درصد، کارگاه‌های تبلیغاتی و بازارپژوهی با ٢٧ درصد، جزو کارگاه‌های با بیشترین هزینه‌های واسطه‌ای محسوب می‌شوند.

٣٠ درصد پرداخت‌های کارگاه‌های بازرگانی و خدماتی بابت اجاره بنا و ساختمان، ١۶ درصد از پرداختی‌های این کارگاه‌ها برای ملزومات غیر اداری و ١۴ درصد آن به مالیات و عوارض اختصاص دارد.

 

منبع: مهر

دیدگاه شما

لطفا فارسی تایپ کنید و با حروف لاتین (فینگلیش) ننویسید.
نظرات پس از بازبینی منتشر می‌شود

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

رسانه تجارت‌نیوز بستری آنلاین برای دایره متنوعی از محتوای اقتصادی است. اخبار به‌روز، تحلیل‌های کارشناسانه و آموزش‌‌های مفید در اقتصاد و تجارت را از کانال‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌دهیم. آرمان ما گردش آزادانه جریان اطلاعات در اقتصاد کشور است. تلاش می‌کنیم منبع موثقی برای کنش‌گران اقتصادی باشیم.